50 obserwujących
295 notek
524k odsłony
  597   0

Czy medialny stronniczy krytyk prezesa PiS był agentem SB?

Czy autor artykułu „Dla nas nadzieja w wierze, dla równiejszych dwie wieże” opublikowanego w   przynajmniej kilku gazetach i na przynajmniej kilku portalach koncernu Polska Press Grupa, który jest częścią Verlagsgruppe Passau, niemieckiej grupy medialnej ( https://polskapress.pl/pl/o-polskapress/o-firmie ), w którym autor bardzo stronniczo opisuje działania prezesa Prawa i Sprawiedliwości Włodzimierz Zapart, to ten sam Włodzimierz Zapart o którym „Gazeta Polska” pisała, że jako student był agentem SB o pseudonimie „Leszek” na Uniwersytecie Jagiellońskim? Jeśli tak, to czy dalej służy on jakimś tajnym służbom (np. niemieckim, rosyjskim czy jakiegoś innego Państwa)?

I wreszcie czy jeśli Pan Włodzimierz Zapart był agentem SB, to czy pod artykułami tego Pana w mediach należących do niemieckiej grupy medialnej nie powinno być informacji o tym? Myślę, że to byłaby ważna dla czytelników informacja, wielu  z nich chce wiedzieć jakie środowiska atakują prezesa Prawa i Sprawiedliwości czy, jeśli Pan Włodzimierz Zapart opublikował lub opublikuje inny tekst dotyczący polityki, jakie środowiska podejmują inne polityczne tematy co do których jest spór w naszej Ojczyźnie. Wyślę te pytania również do mediów wydawanych przez koncern PPG i mam nadzieję, że przedstawiciele tego koncernu publicznie na te pytania odpowiedzą.

O tym, że ten artykuł Pana Włodzimierza Zaparta jest stronniczy i niesmaczny jestem przekonany nie tylko ja, ale też redaktor Piotr Cywiński - jego artykuł na ten temat pod poniższym linkiem:
https://wpolityce.pl/polityka/433533-papierowa-soldateska-jak-polskojezyczne-media-manipuluja

Artykuł „Gazety Polskiej” jest pod pierwszym z poniższych linków. Lista agentów SB na Uniwersytecie Jagiellońskim wg "Gazety Polskiej": Włodzimierz Zapart ('Leszek') student Instytutu Filologii Polskiej:
http://www.janstanek.home.pl/GazetaPolska.pdf
https://www.facebook.com/groups/145642575455772/permalink/533333240020035/
https://fakty.interia.pl/malopolskie/news-uj-nie-pozna-agentow,nId,1127600

Linki do tekstu „Dla nas nadzieja w wierze, dla równiejszych dwie wieże”:
https://plus.dziennikbaltycki.pl/dla-nas-nadzieja-w-wierze-dla-rowniejszych-dwie-wieze/ar/13852026#opinie
https://plus.gazetakrakowska.pl/dla-nas-nadzieja-w-wierze-dla-rowniejszych-dwie-wieze/ar/13852026

Filip Stankiewicz

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura