1 obserwujący
6 notek
9755 odsłon
  367   0

#KulturaToDobro Dziękujemy za wspólny protest.

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele Fundacji Mamy i Taty,


Bardzo Wam dziękujemy za bardzo osobiste i intensywne zaangażowanie w protest skierowany do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Liczba potwierdzonych osób, które sprzeciwiły się finansowaniu zdehumanizowanej wystawy przekroczyła w 24 godziny 507.
 
Dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi daliśmy jasny sygnał Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, iż oczekujemy promowania prawdziwej Kultury a nie antykultury opartej o pornografię, przemoc, sadyzm, brak szacunku dla kobiet.

Cieszymy się, mogąc poinformować, że presja ma sens. MKiDZN stwierdza:

„Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje, że nie finansuje i nie patronuje wystawie „Strach” prezentowanej przez Galerię Arsenał w Białymstoku. Jednocześnie, wobec skandalicznych treści prezentowanych na wystawie, MKiDN żąda usunięcia swojego logotypu oraz nieprawdziwych informacji o rzekomym patronacie i finansowaniu wystawy „Strach” ze środków ministra kultury.”

Rzeczniczka Narodowego Centrum Kultury napisała zaś: „Narodowe Centrum Kultury - w ramach swojego zaangażowania w festiwal Wschód Kultury Inny Wymiar w Białymstoku - pokrywa jedynie koszty konkretnych wydarzeń odbywających się podczas festiwalu. Narodowe Centrum Kultury, a tym samym Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nie odpowiada za organizację i nie będzie finansować żadnych kosztów związanych z wystawą „Strach”, prezentowaną w Galerii Arsenał w Białymstoku, której elementem jest opisana instalacja.”

Czekamy na odpowiedź z Narodowego Centrum Kultury jakie kwoty przeznaczono na Festiwal oraz działania prowadzone w Białymstoku. Czekamy też na informację, które konkretnie wydarzenia zostały sfinansowane przez NCK w ramach Festiwalu.

Dodajmy. Jeszcze kilka dni temu informacja o wystawie „Strachy” znajdowała się na stronie Narodowego Centrum Kultury.


Przekonaliśmy się, że warto pilnować kultury. I możemy podnosić poprzeczkę oczekiwań.


#PilnujemyKultury

 

Uruchamiamy zatem inicjatywę #KulturaToDobro

Wierzymy, że kultura kształtuje nasze serca i umysły, wpływa na nasze postrzeganie świata. Uważamy, że w związku z tym szkoda zaśmiecać wnętrze człowieka czymś bezwartościowym. Wkrótce przekażemy Wam więcej szczegółów tego projektu.

 

Pozdrawiamy i dziękujemy każdemu z Was z osobna i wszystkim razem,

 

Monika Chilewicz – Dyrektor Generalna Fundacji

Marek Grabowski – Prezes Fundacji Mamy i Taty

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura