35 obserwujących
1931 notek
1297k odsłon
  779   0

Wynaturzenie człowieczeństwa to seksualne opętanie naszej cywilizacji.

image

Bulwersująca światowa „moda” na pedofilię i homoseksualizm w Kościele katolickim, a ściślej pośród kapłańskich funkcjonariuszy tego kościoła stanowi asumpt do refleksji o przyczynę tej obyczajowej demoralizacji. 

Seksualne opętanie to zjawisko seksu bez zahamowań i norm stało się fałszywym  symbolem zachodniej cywilizacji, jako elementu nowoczesności, wolności osoby ludzkiej, czy wręcz szczęścia człowieka. 

Natura (Bóg) wyposażyła nas w szczególny gen reprodukcji ludzkiego gatunku napędzany radością cielesnego obcowania w akcie zbliżenia odmienno płciowej pary ludzkiej, jako biologicznego bodźca poczęcia nowego człowieka.  

Jesteśmy gatunkiem ziemskiej fauny zgubnie już wynaturzonej z praw przyrody, brutalnie je depcząc na rzecz tak zwanego szczęścia osobistego sprowadzanego wyłącznie do  przyjemności i uciech - w tym cielesnych. 

Ten nasz zgubny rozdźwięk z naturą tak pięknie określił amerykański aktor Willem Dafoe: 

„Natura od wieków daje ludziom wskazówki, to my nie chcemy już z nią rozmawiać. Zatraciliśmy umiejętność porozumienia . Mamy tylko aplikacje mobilne”. 

 [https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,53668,25311653,willem-dafoe-zatracilismy-umiejetnosc-porozumienia-mamy-tylko.html] 

Pogoń za dobrobytem degeneruje naturalne prawa ziemskiej egzystencji zastępowane zbędnym luksusem różnorakich dóbr, bodźcami kolejnych poszukiwań nadzwyczajnych odczuć zmysłowych dalekich od norm naturalnej, przyrodniczej egzystencji. 

Przy okazji pandemii COVID-19 widać jak ludzkość przesadnie rozbudowała instytucjonalne zaplecze zachęt do wszelkiego rodzaju uciech i przyjemności, które stanowi coraz większy dochodowy udział w PKB świata. W 2015 roku wartość przychodów w szeroko pojętym sektorze turystycznym (turystyka, podróże, branże przyległe) równa była 7,2 biliona dolarów, co stanowiło 9,8% światowego dochodu narodowego.  W niektórych krajach azjatyckich obszaru tzw. turystyki seksualnej, to nawet 50% PKB.   

Ta kulturowo-obyczajowa powszechność „używania świata póki służą lata” spowodowała jakiś niepojęty rodzaj patologicznego przesytu luksusami i wszelkimi przyjemnościami tak bardzo, że znużeni tym ludzie coraz częściej szukają „inności” rozrywek i fantazyjnych doznań zmysłowych/seks/ i pozazmysłowych/używki/  dających snobistyczne złudzenie wysokiego komfortu życia, dalekiego od codziennej rutyny. Nie odstręczają od tych zachować nawet tragiczne śmierci znanych i lubianych osobistości ofiar nadużyć seksualno-narkotycznych. 

Wszystkie te zachowania, to skutek dobrobytu przede wszystkim w środowiskach bogatego establishmentu światowej finansjery, polityki, religii  /w tym kościoła katolickiego/, kultury, sportu i sfer wolnomyślicielskich. 

Nagminność przestępczych skandali seksualnych i narkotykowych jest w tych środowiskach wyraźnie dominująca nad resztą społeczeństwa. 

Moralna obrzydliwość przestępstw seksualnych nie powstrzymuje „zboczeńców uciech”, tych antyhumanitarnych nadużyć. 

Niezwykle demoralizujące są coraz bardziej częste, zboczeńcze zachowania seksualne /pedofilia/ wśród środowisk wychowawczych dzieci i młodzieży (trenerzy dziecięcych i młodzieżowych kółek zainteresowań, wychowawcy w sierocińcach, kler KK, a także w rodzinach zastępczych i rzadziej w rodzinach naturalnych).  

Burzę wywołało odtajnienie przez Kościół przestępstw pedofilskich księży katolickich /od proboszczów, biskupów po kardynałów/ a także zakonników.  Szok wywołała informacja o gwałconych przez Księży zakonnicach: 

„Los i cierpienia zakonnic, które zaszły w ciąże na misjach, pozostają nadal jedną z najciemniejszych tajemnic Watykanu”. 

https://wiadomosci.wp.pl/tajny-raport-watykanu-gwalty-na-zakonnicach-to-codziennosc-6031287461405313a 

Całokształt tej wypaczonej kultury obyczajów przeniósł się do polityki, czego potwierdzeniem jest jego /obyczaju/ „buszowanie” w środowiskach kształtujących życie polityczno-społeczne w państwach, co nie ominęło także Polski.  

Tęczowe marsze równości, obrazoburcze reakcje na nie hierarchów KK, konferencje prasowe Episkopatu na temat pedofilii w Kościele, procesy odszkodowawcze za pedofilię przeciw Kościołowi to dowód tego seksualnego zbzikowania: 

 (Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej zapłaciło milion złotych zadośćuczynienia ofierze księdza. Poszkodowana, wówczas 13-letnia dziewczynka, była molestowana i wielokrotnie gwałcona przez księdza Romana B.)   

https://www.tvn24.pl/poznan,43/milionowe-odszkodowanie-zgromadzenie-chrystusowcow-wnioslo-kasacje,906725.html 

Środowiska te bez cienia refleksji uczyniły z gorszącego zjawiska upadku kultury Zachodu oręż polityczny do cna ogłupiający „zwykłych ludzi” ideologiczną polemiką /bełkotem/ na temat ludzkiej seksualności, nie w imię przywrócenia jej naturalności lecz dla uzasadnienia /usprawiedliwienia/ patologicznych od niej odstępstw.  

Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo