35 obserwujących
1879 notek
1270k odsłon
  586   0

Trzaskowski z Hołownią powinni iść razem

Pamiętamy jak podczas kampanii wyborczej bezpartyjny kandydat na prezydenta RP Szymon Hołownia obrzydzał wyborcom system partyjny lansując własny projekt ruchu społecznego „Polska 2050” uwolnionego od partyjniactwa interesów polskiego establishmentu politycznego w wydaniu obu obozów politycznych tj. sprawującego władzę i opozycji.  

Zaś Rafał Trzaskowski – prezydencki kandydat Platformy Obywatelskiej – po przegranych /niewielką różnicą głosów/ wyborach z urzędującym prezydentem – kluczył między partyjną narracją PO i zapowiadanego ruchu ponadpartyjnego „Nowa Solidarność”.

Dzisiaj p. Szymon Hołownia zbiera podpisy w kampanii na rzecz powołania partii politycznej, a Rafał Trzaskowski przetransformował zapowiadaną „Nową Solidarność” na ruch „Wspólna Polska”, którą aktywował 17 października w imię mobilizacji społecznej na rzecz walki wyborczej z PiS w 2023 r.

Taką narracją uzasadniał Hołownia swoją inicjatywę powołania partii: „To będzie partia, jakiej jeszcze w Polsce nie było, która nie działa w ten sposób, że sobie założy ruch obywatelski, po to, by sobie podnieść notowania, czy poprawić PR. To jest partia, którą ruch obywatelski zakłada, by mieć sprawczość w tym obszarze polityki, w którym potrzebujemy dziś sprawczości – powiedział’

Taką narracją uzasadniał Hołownia swoją inicjatywę powołania partii:

„To będzie partia, jakiej jeszcze w Polsce nie było, która nie działa w ten sposób, że sobie założy ruch obywatelski, po to, by sobie podnieść notowania, czy poprawić PR. To jest partia, którą ruch obywatelski zakłada, by mieć sprawczość w tym obszarze polityki, w którym potrzebujemy dziś sprawczości – powiedział’

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-09-29/szymon-holownia-zaklada-partie-polityczna/

Z kolei Rafał Trzaskowski – wiceprzewodniczący PO – tak uzasadnia powołanie ruchu politycznego obok swojej partii:

„Proponuję przestrzeń w której my wszyscy wreszcie się spotkamy. Bo jak jest dziś? Po stronie opozycyjnej s partie polityczne, są samorządowcy, są organizację samorządowe, są ruchy obywatelskie, a wszyscy trochę obok siebie. Chciałby zbudować zaufanie między polityka i ludźmi, którzy angażują się po stronie obywatelskiej”.

https://wyborcza.pl/7,75398,26420955,rafal-trzaskowski-dla-wyborczej-stare-juz-nie-wystarczy.html

Panowie Trzaskowski i Hołownia przetasowują swoją aktywność polityczną przemiennymi terminami organizacyjnymi „ruch polityczny”/„partia polityczna” mocno tym bałaganiąc w obrazie polityczno-partyjnego rynku polskiej polityki kompletnym zaciemnianiem wyobraźni politycznej obywateli-wyborców poszukujących dla siebie wiarygodnego reprezentanta na którego mogli by głosować w 2023 r.

Przeciętny polski obywatel potrzebuje przekazów prostych, jasnych i uczciwych, czytelnie trafiających do wyobraźni wyborcy intelektualnie nieskomplikowanego, zajętego codziennym życie jakie pędzi na styku swojej pracy /zawodu/, porządku prawnego, bezpieczeństwa społecznego /w tym zdrowotnego/, wolnego od indoktrynacji politycznej różnymi ideologiami, światopoglądami oraz polityką „wychowawczą” o zmiennej narracji interpretacyjnej historii, oświaty, itp. zawsze według poglądów aktualnie rządzącej opcji politycznych..

Właściwie plany panów Trzaskowskiego i Hołowni w tworzeniu politycznych reguł rządzenia po wygranych ewentualnie wyborach w 2023 r. są tego przeciwieństwem.

W miejsce wyrazistości wyznawanych idei politycznych obaj panowie bałamucą wyborców obietnicami stworzenia programu odbudowy zdewastowanego państwa polskiego na ich, wyborców oczekiwanie.

Na przykład p. Trzaskowski zakłada, że;

„Na początku trzeba się dorobić zaplecza analitycznego z prawdziwego zdarzenia, które pozwoli dotrzeć do ludzi, zbadać co ich najbardziej boli, nurtuje, jakie mją aspiracje. Jako ruch przygotujemy diagnozę społeczną. Będą się nią dzieli z całą opozycją”.

Podobne zaproszenie wystosował p. Hołownia.

Nie trzeba być analitykiem żeby wiedzieć, że to co w populizmie PiS jest najgorsze dla Polski jest sygnowane znakiem PLUS. Dlatego obejmujący władze po PiS-ie nowe rządy będą zmuszone to wszystko weryfikować „in minus’ z konieczności postawienia tamy karygodnej budżetowej rozrzutności obecnej władzy.

W tej sprawie panowie Trzaskowski i Hołownia deliberują pokrętnie, że oczekują szerokiego społecznego współdziałania w programowaniu „nowego otwarcia”.

Jednak wyborcy niczego nie dowiadują się od tych panów o strategii „ich rządu” np. w polityce socjalnej, podatkowej, obronnej, wyznaniowej, europejskiej, oświatowej, praworządności, itp. wymagającej przecież powrotu do demokratycznej normalności.

Zamiast tego p. Trzaskowski mówi, że potrzebna jest analiza platformy internetowej, odkłamywacze manipulacji PiS, słowem – to co przed 2015 r. zbudował PiS organizując Kluby „Gazety Polski”.

Lubię to! Skomentuj47 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka