35 obserwujących
1976 notek
1317k odsłon
  1334   2

Polska wchodzi w ostry wiraż nacjonalizmu

Oto niepokojące komunikaty:

„Zaognia się spór na polsko-czeskiej granicy. Pub w Bogatyni: "Czechów nie obsługujemy".

www.Bogatynia. Konflikt na granicy po orzeczeniu TSUE. "Czechów nie obsługujemy" (businessinsider.com.pl)

Podobno są też restauracje w Czachach gdzie przestano obsługiwać Polaków.

Nacjonalistyczna prasa czeska „przypomina” agresję Polski na Zaolzie w1938 r.

To tylko próbki rozbudzanych nacjonalistycznych emocji jak zawsze zdarzających się w kryzysach państwa. Przecież okres lat 30-tych XX w Polsce to czas nacjonalistycznego szaleństwa od antysemityzmu po gorączkę Śląska Cieszyńskiego z aneksją Zaolzia włącznie.

Polska przeżywa teraz jakiś rodzaj kryzysu ustrojowego polegający na przyśpieszaniu transformacji ustrojowej odchodzącej od pluralistycznej demokracji liberalnej na rzecz dyktaty państwa z ideologią narodowo katolicką odbiegającą zasadniczo od przyjętych wartości ustrojowych Unii Europejskiej zawartych właśnie w pluralistycznej demokracji liberalno-demokratycznej. Przyjęcie tej formy ustrojowej było warunkiem przyjęcia Polski do UE.

Każde odstępstwo od takiej demokracji jest traktowane przez Unię jako psucie demokratycznego ładu Zjednoczonej Europy i uruchamiające procedury zatrzymania tej ustrojowej destrukcji.

Stąd napomnienia UE dla polskiego państwa schodzącego z europejskiej linii ustrojowej, czego aktualnie Polska doświadcza.

W tym momencie polskie siły nacjonalistyczne rozpoczęły propagandowy szturm na struktury unijne dyscyplinujące Polskę za niekonstytucyjne reformy psując tym samym dobre stosunki z UE /głównie z Niemcami/ zarzutem ich, niemieckiego sprawstwa rzekomo przeciwko naszej suwerenności w celach swoich niemieckich, narodowych interesów stratami Polski.

Absurdalne argumenty PiS o polskich stratach z tytułu przynależności do Unii wygłoszone przez europosła Patryka Jakiego, to dowód tego absurdu:

„Patryk Jaki przedstawił w poniedziałek raport, z którego wynika, że Polska straciła na członkostwie w UE ponad 500 mld zł. Eksperci nie zostawili na wyliczeniach suchej nitki. I przypominają, że na podobnych manipulacjach została w Wielkiej Brytanii zbudowana kłamliwa narracja, która doprowadziła do Brexitu.”

www.Polska straciła na członkostwie w UE? Wyliczenia Jakiego - Wiadomości (onet.pl)

Zaś MF /rząd PiS/ wykazuje gigantyczne korzyści:

"Jak wynika z oficjalnych danych Ministerstwa Finansów, w okresie od 2004 doku do końca marca 2018 Polska otrzymała z unijnej kasy kwotę 147,6 mld euro. Większość niej - 92,5 mld euro - stanowiły środki przeznaczone na tzw. Politykę Spójności",

www.Finansowy bilans członkostwa Polski w UE (businessinsider.com.pl)

Ta nacjonalistyczna batalia rządu polskiego polegająca na zohydzaniu Polakom UE może mieć tylko jeden cel: wyjść z UE, której sprzeciw w sprawie reform „dobrej zmiany” może zablokować rozpędzona reformę ustrojową w Polsce.

Ta antyunijna batalia przejawia się też takimi postawami jak nie wykonywanie przez Polskę obowiązujących wyroków trybunałów europejskich: sprawiedliwości i praw człowieka, oraz napaściami na Unię obraźliwymi insynuacjami jak:

• Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości powtórzył w piątek swoje słowa o "brukselskiej okupacji". Zarzucił też Unii Europejskiej, że traktuje Polskę "jak niewolnika". - Polska nie da się tak traktować, jesteśmy dumnym narodem i będziemy bronić swojej suwerenności i nie pozwolimy na tego typu okupację – powiedział

Marek Suski o "brukselskim okupancie". Powtórzył słowa na posiedzeniu sejmowej komisji - TVN24

• Prezydent wypowiada swoje poglądy w sprawie zamknięcia Turowa sugestią, że to może być inicjatywa Niemiec aby deficyt energii elektrycznej w Polsce zaspokoić kupowaniem prądu od Niemców.

Polska polityka w kwestii kryzysu emigracyjno- granicznego z Białorusią to nacjonalistyczna batalia zohydzania Polakom obcokrajowców uciekających ze swoich ojczyzn do Europy z krwawych wojen lub zbrodniczych dyktatur /Bliski Wschód, Afryka/:

Podczas poniedziałkowej konferencji szefów MSWiA i MON przedstawiono materiały, które - jak poinformowano - pochodzą z telefonów komórkowych zatrzymanych imigrantów i wskazują na ich możliwą działalność terrorystyczną lub powiązania z organizacjami paramilitarnymi. Ponadto służby badające tożsamość i wiarygodność osób przebywających w ośrodkach strzeżonych miały zidentyfikować dowody na działalność pedofilską oraz dowody zoofilii.

Niezależne media donoszą, że fotografia przedstawiająca mężczyznę kopulującego ze zwierzęciem, które pokazali ministrowie, to w rzeczywistości ujęcie ze starego nagrania dostępnego w internecie.

www.Konferencja Kamińskiego i Błaszczaka w sprawie migrantów. Pokazano zdjęcie pokazujące stosunek seksualny ze zwierzęciem. Komentarze polityków - TVN24

W sprawie kryzysu granicznego długom milczący Kościół przemówił w końcu ustami Prymasa Polski tak oceniającego tę politykę:

"Hierarcha udzielił wywiadu dla portalu Interia.pl. Prymas przyznał, że nie rozumie decyzji szefów obu resortów o zaprezentowaniu takiego rodzaju treści podczas konferencji prasowej. Jego zdaniem, "epatowanie złem" zawsze przynosi negatywne skutki. Piętnowanie niemoralnych i przestępczych zachowań nie może się odbywać przez epatowanie złem, bo wtedy zamiast je zwalczać, stajemy się jego propagatorami – powiedział Wojciech Polak”.

www."Nie pojmuję sensu takiego działania". Prymas Polski krytykuje ministrów z PiS (msn.com)

Gdy do tego dołączyć dokonaną reformę oświaty i obecną, narodowo-katolicką politykę programową szkolnego nauczania obecnego ministra Przemysława Czarnka, to nie sposób nie widzieć, że obecne władze wzbudzaniem i propagowaniem w Polakach ideologii nacjonalistycznej widzą w tym podstawę trwania przy władzy i dokończenia zmiany ustroju.

Wszystkich niedowiarków w sprawie szkodliwości nacjonalizmu odsyłam do historii XX wieku, gdzie

„królowała” ta ideologia i jakie skutki przyniosła.

Trzeba wierzyć, że Wspólnota Europejska w polskim i europejskim interesie zatrzyma ten polski, nacjonalistyczny pęd.

Wiara czyni cuda!

Lubię to! Skomentuj93 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo