beautyfool beautyfool
127
BLOG

Iskrzenia na liniach

beautyfool beautyfool Polityka zagraniczna Obserwuj temat Obserwuj notkę 5

Mam analityczny umysł, co dostrzegłem sam, a oprócz mnie inni, na przykład jasnowidz Jackowski.

I od dziecka, dar do wróżenia z Tarota… nie wykorzystany…

Od ponad 20 lat komentuję politykę i polityczne zachowania, gafy szkodliwe dla Polski…

I doszedłem do wniosku że politycy nie są zbytnio rozgarnięci.

Intelektualista który „idzie” do polityki, przestaje być intelektualistą. Kiedy wszedłeś miedzy wrony…

Tak z grubsza mamy 4 rodzaje inteligencji. Naturalna intelektualistów, sztuczna, tak zwana mądrość ludowa i polityków. Jak widać politycy na czwartym miejscu. I chyba zasłużonym. Nie jest to budujące. Jest wódz i wokół mierni i wierni. Piję tu do ujawnienia przez Błaszczaka planów obronnych Polski z czasów rządów ekipy Tuska i konkluzji że w krótkim czasie Rosjanie zajęliby połowę Polski.

Nas to upokarza, Rosjan napawa dumą. Czy to było mądre? Ogłoszenie na cały świat?

Zacietrzewienie, rzekłabym obustronne na linii PiS-PO nie może dławić zdrowego rozsądku i myślenia i prowadzić do ujawniania takich tajemnic. I w imię czy na rzecz kampanii wyborczej godzić w polskie interesy, rację stanu.
Powiem że dla większości Polaków, bo rozmawiam z ludźmi, jest to tajemnica szokująca, takie założenie. I tu nie chodzi o to który rząd to zrobił, bo to opracowanie spłodzili sami wojskowi. Chodzi o to że nikt przy zdrowych zmysłach nie ujawnia takich rzeczy. To może zamiast płotu na granicy białoruskiej należało zbudować na linii Wisły linię Maginota-Błaszczaka?

Zdecydowanie politycy jeśli rzeczywiście brak im inteligencji, powinni poprawić jakość myślenia.

Powpisywali się na listy, jedynki etc, a może powołać społeczną komisję i panom z list którzy pchają się do rządzeni nami, zrobić test na inteligencję i zarządzanie?

Konkludując, nie sadzę że wpuścilibyśmy atakujących Rosjan tak daleko, pewnie byłaby powtórka z Ukrainy, tylko w gorszym wydaniu dla Rosjan.

I taki i tylko taki przekaz puściłby mądry minister obrony.

Ps. Mądrość jest potrzebna. W tej chwili czytam: po naszym embargo na ukraińskie zboże, Ukraina wprowadza embargo na polskie produkty. Ale, Ukraina chce rozmawiać z Polską…


beautyfool
O mnie beautyfool

z sympatiami dla prawicy, analityczny umysł, sprawiedliwy i trzeźwy w sądach i osądach, z humorem. Niezależny, nie ma dla mnie tematu - nie do ruszenia. mail: dilimp@gmail.com

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka