Blog
Zobacz jak kłamie Ewa Kopacz
foros
49 obserwujących 1004 notki 965746 odsłon
foros, 12 maja 2017 r.

Gazeta Wyborcza atakuje kłamstwami komisję Wasserman

1559 15 0 A A A

W dzisiejszej Gazecie Wyborczej ukazał się artykuł sygnowany nazwiskiem Wojciecha Czuchnowskiego pt.:"Chamstwo w państwie czyli jak poseł Suski poniżał chorego świadka". Artykuł oparty jest na półprawdach i oczywistych kłamstwach. Jego celem jest poderwanie wiarygodności i bezstronności komisji, przede wszystkim dwojga jej członków: Małgorzaty Wasserman i Marka Suskiego. W sprawie działań Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold (SKAG) panował dotąd konsensus, w związku z jej apolitycznością i fachowością działań. Czy artykuł sygnowany przez Czuchnowskiego jest próbą zerwania tego konsensusu?

Konstrukcja artykułu Czuchnowskiego jest następująca:
1. Przed komisją stawił się chory człowiek p. T.Kądziołka, który z dobrą wolą starał się jak potrafił odpowiadać na pytania
2. Główną tematyką pytań była praca córki p. Kądziołki jako stewardessy w OLT 
3. Nie zważając na chorobę świadka poseł PiS M.Suski wyżywał się na p. Kądziołce w sposób niewybredny kpiąc sobie z jego wywołanych chorobą luk w pamięci
4. Do Suskiego dołączyła M. Wasserman
5. Niedługo przesłuchanie Tusków seniora i juniora, ale Suski i Wasserman mają wyrobione zdanie o udziale D.Tuska w aferze AmberGold
6. "Przesłuchanie Tusków dopiero przed nami, ale posłowie PiS już wiedzą"
7. Poniżanie świadka to rzecz karygodna

Oczywiste kłamstwa i półprawdy (manipulacje, okłamywanie) Czuchnowskiego:

1. Czy pan Kądziołka jest człowiekiem chorym? Ma ponad 60 lat, w tym wieku rzadko kto jest  pełni zdrowy, w dodatku 1,5 r. temu przeszedł poważną chorobę. Tyle, że dziś p. Kądziołka jest dyrektorem operacyjnym portu lotniczego Olsztyn-Mazury, (d. lotnisko Szymany). Czy ktoś powierzyłby takie stanowisko osobie słabo sprawnej umysłowo lub ogólnie mało sprawnej? To co najmniej manipulacja Czuchnowskiego jeżeli nie kłamstwo.

2. Czuchnowski pisze: 
"Suskiego podnieciło, że córka Kądziołki pracowała jako stewardesa w liniach OLT. Poseł (i wiceprzewodniczący komisji) nie przyjął tłumaczenia, że była zatrudniona wcześniej w liniach, które spółka Amber Gold kupiła. Dla Suskiego i posłów komisji był to główny temat przesłuchania i dowód na „podejrzane relacje” z gdańskim parabankiem."

To oczywiste kłamstwo Czuchnowskiego dla każdego z tych, którzy słuchali przesłuchania Kądziołki. Podstawową tematyką pytań była bowiem praca urzędu, którego pracami Kądziołka kierował, zwłaszcza kwestia sprawozdań finansowych, ubezpieczeń, licencji dla OLT i poprzedników. Sprawa jego córki pojawiła się w pytaniach, na pewno nie była tematem głównym i jeśli chodzi o czas jak i wagę pytań.

3. Czuchnowski pisze:
"Wassermann i Suski nie kryją, że o aferze gdańskiego parabanku mają wyrobione zdanie: w publicznych wypowiedziach przekonują, że znaczącą rolę odegrali w niej Donald Tusk i jego syn."

Piętrowe kłamstwo Czuchnowskiego. Po pierwsze Czuchnowski twierdzi, że komisja bada aferę Amber Gold (czyli kradzieży x milionów zł obywatelom), po drugie, że w tej aferze (czyli w tej kradzieży) Tuskowie mają znaczącą rolę. Tymczasem komisja powołana jest do badania "prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold" czyli w sprawie działania organów państwa wobec przestępstwa, nie samo przestępstwo. Dlaczego Czuchnowski musiał posłużyć się tutaj piętrowym kłamstwem? Gdyby nie posłużył się nim zdanie brzmiałoby w sposób następujący:

Wasserman i Susku nie kryją, że w kwestii działania instytucji państwa wobec afery Amber Gold Donald Tusk, będący wówczas premierem odegrał znaczącą rolę. 

Takie zdanie nikogo nie szokuje, jest oczywistością, że premier ma znaczący wpływ na działania instytucji państwa, natomiast zarzucenie premierowi udziału w kradzieży ma już zupełnie inną wartość i wagę poznawczą. Czuchnowski musiał tutaj jednak użyć konstrukcji piętrowego kłamstwa przede wszystkim po to by zasugerować stronniczość Wasserman i Suskiego wobec obu Tusków. Gdyby jednak czytelnik Gazety Wyborczej nie zdołał tego pojąć sygnał zostaje wzmocniony w następnym akapicie:

4. Czuchnowski pisze:

Przesłuchanie Tusków dopiero przed nami, ale posłowie PiS już wiedzą... 

Kontekst jest jednoznaczny: Wasserman i Suski wiedzą, że Tusk odegrał znaczącą rolę w aferze Amber Gold. Jest to oczywiste kłamstwo Czuchnowskiego. Nie ma żadnej wypowiedzi Wasserman, a mogę się też założyć, że i Suskiego, twierdzącej, że Tusk jest ważną postacią w sprawie kradzieży pieniędzy przez Amber Gold. Natomiast ważną kwestią przed przesłuchaniem Tusków jest troska o rozumy czytelników GW. Wasserman to bardzo sprawny prawnik, pracowity, fachowy z doświadczeniem, świadkom trudno jest umykać przed jej pytaniami. Może nie pozwalają oni na wymknięcie się słów pozwalających postawić zarzuty, ale na pewno bardzo tracą na wiarygodności. Warto więc zawczasu zaimpregnować rozumy czytelników Gazety Wyborczej przed czymś co mogą usłyszeć. Impregnację uzyskuje się właśnie przez podważenie wiarygodności Wasserman. W tym celu stawia się ją też w jednym szeregu z Suskim, który wśród czytelników Gazety Wyborczej ma ugruntowaną wiarygodność: co najwyżej zero. 
Warto też zauważyć, że brak bezstronności może być przyczyną zawieszenia członka komisji śledczej. Oczywiście nie udałoby się czegoś takiego przegłosować. Jednak czytelnik Gazety Wyborczej jest już przygotowany na doznanie gniewu na niesprawiedliwość: no przecież i Suski, i Wasserman są stronniczy, zostało to wykazane, ale faszystowski PiS znowu kłamie i uprawia dyktat.

Opublikowano: 12.05.2017 15:44.
Autor: foros
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jeśli nie wiesz co zrobić z 1% podatku image

free counters </ script> WAU_small ('33nm7mbknmq3 ") </ script > a counter

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • z Rossmana
  • Jakub Benke, prezes zarządu Jet Story, wcześniej szefa Starcom MediaVest Group zaproponował...
  • http://expresselblag.pl/wydarzenia/sensacyjna-relacja-swiadka-protestu-przed-sadem-elblagu-my-tu-...

Tematy w dziale Polityka