57 obserwujących
1071 notek
1034k odsłony
726 odsłon

Czy sędzia w koszulce: "Prawo i Sprawiedliwość" daje gwarancję obiektywności?

Wykop Skomentuj39

Słucham programów publicystycznych gdzie jednym z głównych tematów jest: czy sędzia, która na manifestacji politycznej występowała w koszulce z emblematem jednej ze stron sporu o treści "konstytucja", daje gwarancję obiektywności w sprawie między członkami grup będących w tym sporze?

Moim zdaniem odpowiedź jest oczywista.

Okazuje się jednak, że nie jest. Wiadomo gdzie przebiega granica.

Stąd pytanie tytułowe: Czy członkowie KO, SLD, i innych KOD-ów i ORpów uważaliby za obiektywnego i dającego gwarancję niezawisłości i niezależności sędziego, który chodziłby na manifestacje np. Gazety Polskiej (np. miesięcznice smoleńskie) w koszulce z napisem "Prawo i Sprawiedliwość" i to jeszcze w barwach jakich używa partia o tej samej nazwie? Przecież - zgodnie z tym co mówił właśnie p. Wenderlich czy p. Święcicki - taki napis jest tylko demonstracją sędziego, że wartości takie jak prawo i sprawiedliwość - a tym powinien kierować się sędzia - są dla niego kluczowe.

Albo sędzia w koszulce "Wolność Równość Demokracja" sądzący narodowca, czy sędzia w koszulce "Śmierć wrogom ojczyzny" sądzący członka antify?

Już widzę jak chętnie tacy politycy poddają się pod osąd takiego sędziego.

Wykop Skomentuj39
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo