Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
27 obserwujących
323 notki
394k odsłony
1732 odsłony

Zaczęło się, znów od Gdańska...

Związek Mniejszości Niemieckiej w Gdańsku
Związek Mniejszości Niemieckiej w Gdańsku
Wykop Skomentuj77

                      Haniebny wpis na portalu społecznościowym FB Przewodniczącego Mniejszości Niemieckiej w Gdańsku  Roland Hau, czytamy:
""To pytanie pobędzie tylko 24 godziny na moim profilu. Patrząc na to, co się właśnie teraz na naszym przykładzie dzieje, mam pytanie: Czy naprawdę, w swoim bezkrytycznym patriotyzmie, cały czas chcecie zwierzchności Warszawy, a dokładnie jej żoliborskiej dzielnicy, nad naszym wspólnym Gdańskiem?"

        W sytuacji gdy PiS ma pootwieranych tyle frontów z tym głownym ergo pandemią SARS-COV2, parę dni otworzył się kolejny z ogłoszonym wyrokiem TK  ( nota bene, to  nie PiS  złożył  wniosek do TK ws. aborcji embriopatologicznej), kilka innych, których przywoływać nie trzeba , bo mamy je w tyle głowy, pojawił się nowy groźny, który może uruchomić zasadę domina. 
        Na ten wpis Rolanda Hau ostro zareagował poseł PiS z Gdańska Kacper Płażyński, który domaga zajęcia się stanowiska w tej sprawie obecnej prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz , a także dopiero co zaakceptowanego  przez RP Ambasadora Niemiec   Arndta Freytaga von Loringhovena.

        Czym pachnie taka prowokacja, możemy sobie łatwo przypomnieć, ale dziś ta metoda z korytarzem do Gdańska jest passé, dziś to się odbywa na innych zasadach vulgo można to potraktować jako szantaż ekonomiczny i podporządkowanie się dyrektywom płynącym z EU ergo Niemiec , bo to Ci ostatni tam rozdają karty - nie uwzględniam tu  z jaką  haniebną i niedopuszczalną dezynwolturą  traktuje  obóz obecnej władzy RP Przewodniczący Mniejszości Niemieckiej w Gdańsku  Roland Hau . Czy na takie traktowanie sobie pozwolimy ? To już pytanie, do tych których wskazał suweren w ostatnich wyborach, w tym także tych do PE, bo to  właśnie w Brukseli trzeba zacząć dąć i to ostro  w wuwuzele, tak by opisany przypadek niemieckiej hipokryzji  został wszystkim unaoczniony. Reakcja na takie dictum powinna byś adekwatna , szybka i skuteczna, bowiem zwłoka może mieć groźne następstwa...

Wykop Skomentuj77
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka