Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
31 obserwujących
394 notki
533k odsłony
  1595   2

Barbara Zdrojewska zachwala przyszłe rządy KO.

Senator Barbara Zdrojewska z mężem Bogdanem Zdrojewskim
Senator Barbara Zdrojewska z mężem Bogdanem Zdrojewskim

                   Na medium społecznościowym zabrała głos senator KO Barbara Zdrojewska małżonka Bogdana Zdrojewskiego byłego prezydenta Wrocławia  w oryginalnym stylu:

"Zamiast pytać tylko czy  opozycja jest gotowa do przejęcia władzy, zastanówmy się też, czy społeczeństwo jest gotowe na rząd, który obieca ciężką pracę i wyrzeczenia.
Nie można pomijać tego, co PiS zrobił ludziom w głowach swoim nieodpowiedzialnym populizmem."

                  Niezły rozdźwięk prezentuje pani senator z rzeczywistością co i tak będzie określeniem eufemistycznym .Bowiem  na przestrzeni ostatnich 30 lat w tym pierwszym okresie naszej transformacji ( czasy naszego transformacyjnego  "guru" Leszka Balcerowicza )  Polacy nie tyrali ( znaczna część nie mogła niestety dostąpić tego zaszczytu bezrobocie sięgało 17% populacji zdolnej do pracy Polaków  ) prawie w takim samym czasowym wymiarze jak pracownicy, robotnicy w Korei Płd. Polacy  w tym trudnym przejściowym okresie nie dokonywali wyrzeczeń w sferze merkantylnej, konsumpcyjnej etc.  ?

Chyba warto przypomnieć pani senator dane z raportu OECD  z 2017 dotyczącego przepracowanych godzin w roku w krajach :

"...

Polacy z wynikiem 1928 godzin w 2017 roku są w raporcie OECD na wysokim siódmym miejscu. Dla porównania – Niemcy, którzy zamykają stawkę, przepracowali dwa lata temu aż 600 godzin mniej niż my (1356)'''


               To dlatego ponad milion młodych ludzi znad Wisły wybrały emigrację by ciężko pracować , dokonywać nie lada wyrzeczeń,  by zafundować sobie lepszy byt ergo  przysłowiowy kawałek chleba. Może pani senator należałoby przypomnieć jak Polacy ciężko pracowali na plantacjach szparag nad Łabą i Renem za   najniższe stawki ? Może należałoby przypomnieć, kiedy ta sytuacja się diametralnie zmieniła i dziś szparagowi latyfundyści znad Łaby i Renu organizują most powietrzny z Tbilisi by Gruzini zastąpili Polaków i Rumunów przy zbiorze tych smacznych, pożywnych i zdrowych bylin.

               Bardzo dobrze, że pani senator Barbara Zdrojewska w swym wyznaniu była tak szczera i pragmatyczna by  przygotować Polaków na kolejny okres de facto powtórkę z historii, w którym im przyjdzie w pocie, krwi i łzach realizować program naprawy Rzeczypospolitej, który przygotuje totalna opozycja ergo ta formacja, która w latach 2007 - 2015 już taki program wcielała w życie, z jakim skutkiem wszyscy dobrze pamiętamy - wygrał wówczas "populizm" tak odsądzany od czci i wiary przez senator Barbarę Zdrojewską.

             Czy Polacy są gotowi by przychylnym okiem spojrzeć i zaakceptować nowe rozdanie totalnej opozycji jakie zaprezentowała senator KO sprawdzimy za dwa lata...

Lubię to! Skomentuj88 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka