Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
7 obserwujących
175 notek
127k odsłon
133 odsłony

Strajk nauczycieli w 2017, a ten obecny 2019.

Wykop Skomentuj

   Znalazłem w swoim archiwum notkę dotyczącą strajku nauczycieli z 2017, która w dalszym ciągu mimo odmiennych realiów jest wciąż aktualna-mówię o swojej perspektywie widzenia spraw związanych z oświatą w RP - link z pewną refleksją.

     Wówczas żona nie strajkowała, tym razem jest jednak inaczej , nie strajkują tylko dyrektorzy szkoły.Dla mnie wymowa obecnego strajku jest w dużej mierze polityczna , a szef ZNP typowy komunistyczny aparatczyk  Sławomir Broniarz polegnie z kretesem, za wzięcie na zakładników uczniów, maturzystów.Gdyby doszło do sytuacji , ze matury by się nie odbyły,  rodzice maturzystów wystąpiliby z pozwami sądowymi wobec tych , którzy do takiej sytuacji doprowadzili. Dotknęłoby to ( nie robiłem jeszcze w tej materii rozeznania) zapewne samorządy i placówki szkolne.  Nauczyciele mogą strajkować, bo jak napisałem w starej  notce RP to  wolny kraj i mają prawo do strajku, tylko, że ten ostatni nie może komplikować życia młodym, niczemu niewinnych młodych ludzi.

       W związku z tym na czas egzaminów i matur strajk powinien zostać zawieszony, a potem S.Broniarz wraz z nauczycielami, których uwikłał w polityczny konflikt niech organizuje wakacje dla dzieci w czasie skróconej letniej przerwy, bo program jednak chyba należy zrealizować, chyba, ze szef ZNP ma jakiś inny kreatywny pomysł na zrealizowanie założonych treści programowych ?Nota bene uważam, że strajk niedługo wygaśnie, bo nauczyciele są wyraźnie zniechęceni i coraz więcej szkół odstępuje od strajku.Polityczna hucpa wzniecona po raz kolejny przez totalną opozycje rękoma postkomunistycznego aparatczyka zakończy się tak jak wszystkie poprzednie, a nauczyciele muszą też z czegoś żyć, a deklaracje samorządowców, ze nauczyciele otrzymają uposażenie za czas strajku wcale nie muszą się zmaterializować. Ba, nieciekawie będzie też w pokojach nauczycielskich wyglądał krajobraz po tym strajku, chodzi mi o współprace tych, którzy strajkowali , a tymi, którzy zdecydowali się pomóc uczniom.

       Szkoda nauczycieli, tych naprawdę wartościowych, którzy oprócz swego partykularnego interesu widzą także potrzebę zmiany modelu funkcjonowania oświaty w RP na miarę wyzwań XXI.

              

PS Na wszelki wypadek podaję link poniżej , bo odnośnik czasami nie działa poprawnie przez dwukrotne kliknięcie na nim,otwarcie jest możliwe z menu PKM  wybierając opcje " Otwórz w nowym oknie"

https://www.salon24.pl/u/frankunderwood/767662,zona-jutro-nie-bedzie-strajkowac-idzie-na-szychteWykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale