Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
20 obserwujących
276 notek
297k odsłon
2132 odsłony

Wrocławianie to szczęściarze mający progresistę i "intelektualistę"

Wykop Skomentuj72

za prezydenta, który parę dni temu wyćwierkał na Twiterze co następuje ( a na fotografii oryginalny tweet , skopiowany w dniu dzisiejszym):

"Są takie daty w naszej historii, o których wolelibyśmy zapomnieć. Ale na przekór temu musimy o nich pamiętać. Są takie noce, w rocznice których chcielibyśmy milczeć. Ale na przekór temu musimy zabrać głos. 81 lat temu mieszkańcy Breslau wystąpili przeciwko mieszkańcom Breslau."

            Teraz pokrótce rozbiór (nie semantyczny ani gramatyczny ) pod względem treści.
I tak po pierwsze "Są takie daty w naszej historii" . Czy fakt, do którego nawiązuje Jacek Sutryk  ( mowa o tzw. Kristallnacht ) miał faktycznie miejsce w naszej polskiej historii ? Sama nazwa miasta Breslau ( której świadomie używa obecny prezydent Wrocławia ) konotuje się z okresem kiedy Wrocław był pod jurysdykcją niemiecką i to w szczególnych czasach bo czas tego wydarzenia to noc z  9 na 10 listopada 1938 roku, a my doskonale wiemy, kto wówczas dyktował rozwój wydarzeń nad Łabą, Renem czy Szprewą.

Po drugie "81 lat temu mieszkańcy Breslau wystąpili przeciwko mieszkańcom Breslau.

              Zapewne w ówczesnym Wrocławiu żyli także Polacy, ale czy to oni powinni się dziś bić w piersi i dokonywać ekspiacji za takie akty jak wspomniana wyżej Kristallnacht  ? Czy to Polacy byli spirytus movens tego wydarzenia ?
            Kończąc analizę tego niefortunnego, ale wydaje mi się, że jednak świadomego wpisu obecnego prezydenta Wrocławia należy się zastanowić jak taki przekaz koreluje z działaniem polskiego rządu, który od 4 lat usilnie walczy i stara się wszelkimi sposobami korygować kłamliwe przekazy o polskim antysemityzmie w naszym kraju, o "polskich obozach koncentracyjnych", "polskich obozach śmierci"und so weiter ?
            Otóż takie wpisy wysokich urzędników samorządowych doskonale wpisują się w narrację polityki niemieckiej, która od końca II WŚ w pewnym momencie skończyła z ekspiacją , a zaczęła stosować dezinformacyjną politykę historyczną w stosunku do Polaków ( współbrzmiąca z przesłaniem z wiadomym lobby za Wielką Wodą ) określając gdzie się tylko dało niemieckie obozy koncentracyjne mianem polskich.
    Czy zatem dziwi, że na list naszego premiera do szefa Netflixa Reeda Hastingsa, w którym Mateusz Morawiecki  poinformował o nieścisłościach( eufemizm ) w miniserialu „The Devil Next Door” otrzymano odpowiedź,  że opisane  przez naszego premiera zastrzeżenia tego przekazu, niezgodne z historią fakty są aktualnie przez Netflix analizowane - sic!!!

Wykop Skomentuj72
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka