Free Your Mind Free Your Mind
116
BLOG

Cry, baby, cry

Free Your Mind Free Your Mind Polityka Obserwuj notkę 48

 

CBA powinno walczyć z korupcją, a nie obywatelami”, powiada nieoceniony Gleb, który zapewnia nas też, że wypłakał wiele łez przez ostatnie tygodnie czyśćca. Te łzy rzęsiste były uzasadnione, skoro Gleba posłali w diabły źli ludzie, co się „dwóch zdań” wypowiedzianych przez telefon czepili.
 
-CBA walczy z korupcją, która jest realnym problemem.
- Ale tak działały służby w PRL-u. Wtedy też nie można było swobodnie rozmawiać nawet prywatnie, bo każdy bał się podsłuchów. CBA wróciło do takich metod. Oni wytwarzają zjawiska korupcyjne, a potem perfidnie wpuszczają w nie przyzwoitych ludzi. Każdego człowieka można do czegoś złego namówić, sprowokować i zmanipulować.
 
Nie pierwszy już raz dowiadujemy się, że za całą korupcją w Polsce stoi po prostu CBA. To zaś, że z reguły takie opinie wyrażane są przez ludzi przyłapanych na jakichś „swobodnych prywatnych rozmowach” na temat jakichś szemranych interesów, to rzecz jasna, zbieg okoliczności. Czy szczere łzy Sawickiej czy Gleba nie są najlepszym tego dowodem? Nic dziwnego, że ten ostatni musiał przejść medialną kwarantannę:
 
-Jak Pan przeżył ostatni miesiąc?
- Na początku Paweł Graś wysłał do mnie SMS-a: "Chlebuś, nie oglądaj telewizji, nie czytaj gazet, bo zwariujesz i trafisz do wariatkowa". To była trafna rada.
-
Zastosował się Pan do niej?
- Czasami, podglądałem telewizję i internet, ukradkiem, ale bardzo krótko.”
 
Aż się ciśnie na usta pytanie, dlaczego w takim razie Gleb nie wytoczył procesu sądowego Kamińskiemu i CBA o wrabianie uczciwego człowieka? Być może dlatego, że Gleb szykuje się do występów przed komisją śledczą, gdzie, jak twierdzi, dowiedzie swojej niewinności. Powinien tylko przygotować się od strony pamięciowej, tak jak do tego wywiadu, w którym znowu wielu rzeczy nie pamięta lub nie wie („Nie pamiętam, w jakim kontekście to powiedziałem. Naprawdę nie wiem, co mogłem Sobiesiakowi wyprostować.”, (o finansującym kampanię Gleba Kosku)„Nie pamiętam tych okoliczności. Zresztą to było wiele lat temu, wpłacił z własnego konta 18 tysięcy złotych, zrobił to zgodnie z prawem.”, itd.), a w ugadywaniu się na cmentarzu nie widzi nic zdrożnego. Powinien też powtarzać, że jest tylko obywatelem, a nie byłym szefem klubu partii władzy czy (do niedawna, tj. do 22 października szefem, a obecnie) członkiem sejmowej komisji finansów publicznych – i że policja polityczna zastawiła na niego pułapkę. Powinien też zwrócić uwagę, że koledzy się od niego odsunęli, że ma skromny dom i to jest najlepszy dowód jego niewinności.
y
 
Przede wszystkim zaś powinien powiedzieć, że najważniejszy jest klimat i bezpieczeństwo ekobiometeorologiczne.
 
 
 
PS. A w Mieście Pana Cogito trzecia premiera Gintrowskiego:

https://yurigagarinblog.wordpress.com/2014/02/03/komplet/ (pod tym adresem dostępne są moje przeróżne opracowania z "Czerwoną stroną Księżyca" i aneksami do niej włącznie); polecam jeszcze tę moją analizę z 2024 r. zamieszczoną gościnnie u prof. M. Dakowskiego: https://dakowski.pl/wokol-hipotezy-dwoch-miejsc-free-your-mind/ ) legendarne dialogi piwniczne ludzi zapiwniczonych w Irlandii 2 (before you read me you gotta learn how to see me) free your mind and the rest will follow, be colorblind, don't be so shallow "bot, który się postom nie kłania" [Docent Stopczyk] "FYM, to wesoły emeryt, który już nic, ale to absolutnie nic nie musi już robić" [partyzant] "Bot FYM, tak jak kilka innych botów namierza posty i wpisy "z układu" i daje im odpór" [falstafik] "Czy robi to w nocy? W takim razie – kiedy śpi? Bo jeśli FYM od rana do późnej nocy non-stop tkwi przy komputerze, a w godzinach ciszy nocnej zapewne przygotowuje sobie kolejne wpisy, to kiedy na przykład spożywa strawę?" [Sadurski] "Ale teraz zadam Sadurskiemu pytanie: Załóżmy, że "wyśledzi" pan w przyszłości jeszcze kilku FYM-ów, a któryś odpowie prostolinijnie, że jest inwalidą i jedyną jego radością (z przyczyn wiadomych) jest pisanie w S24, to czy pan będzie domagał się dowodów,czy uwierzy na słowo?" [osa 1230] "Zagrożenia dla pluralizmu w ramach Salonu widzę w tym, że niektórzy blogerzy - w tym właśnie FYM - wypraszają ludzi, z którymi się nie zgadzają. A zatem dojdzie do "bałkanizacji" Salonu: każdy będzie otoczony swoją grupką zwolennikow, ale nie będzie realnej dyskusji w ramach poszczególnych blogów. Myślę, że nie daję przykładu takiego wykluczania." [Sadurski] "Już nawet nie warto tego bełkotu czytać, spod jednego buta i z jednego biura. Na fanatyków i pałkarzy lekarstwa nie ma."[Igła] "FYM już kupił S24 swoim pisaniem, jest teraz jego twarzą. Po okresie Galby i katatyny nastąpił czas dziennikarzy "Gazety Polskiej". Ten przechył i stalinopodobne teorie spiskowe, jakie się wylewają z jego bloga oraz innych mu podpbnych - przyciągają do Salonu nastepnych i następnych. Tu już od dawna nie zależy nikomu na rzetelności i klasie pisania - lecz na tym, aby było klikanie, aby było głośno i kontrowejsyjnie. Promowanie takich ludzi jak FYM i Paliwoda - jest całkowicie jednoznaczne."[Azrael] "Ale jaki jest problem?"[Kwaśniewski] kwestia archiwów IPN-u Janke: "Nigdy nie mówiliście o pełnym otwarciu?" Komorowski: Co to znaczy otwarcie?" "Trudno zrozumieć, jak można ogłupić społeczeństwo. Dlaczego tylu ludzi ośmiela się nazywać zdrajcą Wojciecha Jaruzelskiego. (Edmund Twardowski, Warszawa) " [tzw. listy czytelników do "Trybuny"] "Z przykrością stwierdzam, że prezydent nie przedstawił żadnych propozycji ws. służby zdrowia" [Tusk] "Niewidzialna ręka rynku, jak sama nazwa wskazuje, jest ślepa." [ekspert w radiowej audycji prowadzonej przez R. Bugaja] "Mamy otwarte granice, miejmy też otwarte umysły. Jasna Góra horyzontów rządowi i parlamentarzystom nie rozszerzy. (S. Barbarska, woj. wielkopolskie) " [tzw. czytelniczka "Trybuny"]

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (48)

Inne tematy w dziale Polityka