Blog
Forum Żydów Polskich
Forum Żydów Polskich
Forum Żydów Polskich Partner: Stowarzyszenie 614. P
91 obserwujących 349 notek 1099468 odsłon
Forum Żydów Polskich, 20 sierpnia 2018 r.

Jonny Daniels robi dobrą robotę!

1492 110 0 A A A


Jonny Daniels, prezes fundacji From the Depths dla Sprawiedliwych. Fundacja po raz trzeci przyznała odznaczenia dla Polaków, którzy ratowali Żydów w czasie Zagłady. W tym roku pośmiertnie uhonorowany został m.in. wiceprezydent okupowanej Warszawy Julian Spitosław Kulski.

Jonny Daniels wykonuje pracę, która dawno powinna być wykonana i dlatego jest nierzadko bezpodstawnie krytykowany. Zawstydzenie tkwi u źródła tej krytyki. Swoją działalnością zawstydza tych, którzy tę pracę zaniedbali. A zaniedbali ją wszyscy ci, szczególnie w żydowskich organizacjach, którzy nie uhonorowali dotąd tych ludzi ratujących Żydów, o których dziś pamięta fundacja stworzona przez Danielsa.

Dobrze, że jest taki człowiek z zewnątrz, taki "przyjezdny Żyd", gość w Polsce, który wie, co robić, potrafi to robić, i - co najważniejsze - ROBI TO!

Pamięć o ludziach, którzy z narażeniem życia ratowali innych ludzi przed śmiercią, to rzecz najważniejsza. Dba o to od wielu lat izraelski Instytut Jad Waszem, ale kryteria stosowane przez tę instytucję nie pozwalają na uczczenie wszystkich bohaterów.

Nagroda fundacji From the Depths, którą przyznajemy już od trzech lat, to mój sposób na okazanie wdzięczności - mówił Jonny Daniels. - Jak podziękować tym, którzy poświęcali wszystko, ryzykując własnym życiem, by ratować innych? - zapytał Daniels. "mimo, że tegoroczne wyróżnienia otrzymają trzy osoby, tego wieczoru będziemy także wdzięczni tym, których historii nigdy nie usłyszymy i których imiona zna tylko Bóg"."

Paweł Jędrzejewski 

http://www.fzp.net.pl/opinie/jonny-daniels-robi-dobra-robote

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnieNa widoczne niżej odnośniki i miniatury WARTO kliknąć!
Forum Żydów Polskich

Facebook FŻP

Stowarzyszenie 614. Przykazania


Coś do poczytania:
książka naszego kolegi redakcyjnego
Pawła Jędrzejewskiego

Judaizm bez tajemnic

Free counters!

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Na wybryk Katza zareagowała Monika Krawczyk - Przewodnicząca Zarządu Gmin Wyznaniowych...
  • @chris 61  Myśli tak.  Tak uważam. PJ
  • @chris 61  Pamiętam, pamiętam. Miałem rację, prawda? PJ

Tematy w dziale Społeczeństwo