GabrielD GabrielD
759
BLOG

I kto?

GabrielD GabrielD Polityka Obserwuj notkę 3

W listopadzie 2018 roku w wyniku wyborów prezydentem Zawiercia został Łukasz Konarski, a w wyniku wyborów połączonych z rozmowami przed sesyjnymi Starostą Zawierciańskim zostałem ja, jakby ktoś nie pamiętał nazywam się Dors, Gabriel Dors :) Można uzupełnić rozdanie zawierciańskie o Przewodniczącą Rady Miejskiej w Zawierciu, została nią Beata Chawuła.
Minęły 4 lata i co można powiedzieć o tym co zostało z tamtego rozdania, z tamtej współpracy? Już po kilku miesiącach w Radzie Miejskiej nastąpił zgrzyt, Przewodnicząca Chawuła i Prezydent Konarski wyraźnie zaznaczali swoja wzajemna niechęć, tak dla przypomnienia były to czasy kiedy Prezydent Konarski jeszcze zaszczycał swoja obecnością radnych na sesjach :) Było odbieranie głosu, przepychanki i wycieczki słowne, wzajemne uszczypliwości, a wszystko podlane sosem złośliwości. Nie wróżyło to dobrze. Rozmowy pojednawcze nic nie dały, „dziad swoje, baba swoje” Potem już było tylko gorzej...
Igrzyska na sesjach rady miejskiej nie przeszkadzały we współpracy na linii starostwo-miasto. Dogadywałem się z Prezydentem Konarskim bez większych problemów, pozwoliło to na realizacje szeregu inwestycji drogowych w mieście Zawiercie, które opisze w osobnych postach. Drobne zgrzyty zawsze bywały, ale to normalne gdy w grę wchodzi współpraca dwóch samorządów, których interesy czasami są rozbieżne.
Co będzie dalej? Czas pokaże. Zapewne Prezydent Konarski będzie myślał o reelekcji, co wg mnie jest sprawa całkiem normalną. Do wyborów mamy zgodnie z projektem nowej ustawy jeszcze ok 1,5 roku. Czas ten należy spożytkować dla mieszkańców, bo wszystkie samorządy, zarówno te gminne jak i powiatowe, a także wojewódzkie, powinny służyć mieszkańcom.

GabrielD
O mnie GabrielD

wszystko jest trudne nim stanie się proste

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka