3 obserwujących
41 notek
9883 odsłony
192 odsłony

Jak to PiS-owcy bezustannie chwalą sędziów.

Wykop Skomentuj11

„Jak oni śmią występować przeciwko władzy”. „Zdrajcy państwa polskiego”.
Takimi oto tekstami regularnie zalewa nas PiS w mediach wszelkiego rodzaju. Partia niedouczonych  dzień w dzień zdradza, że nie rozumie albo nie chce rozumieć jakie zadanie ma władza sądownicza w ustroju demokratycznym. I, że zarzucając sędziom zdradę tak naprawdę wychwalają ich pod niebiosa.

Tymczasem jednym z głównych zadań sądownictwa  w demokracji jest OBRONA OBYWATELI PRZED PAŃSTWEM.


Państwo ma nad przeciętnym Kowalskim wielką przewagę. Policję, wojsko, urzędy, prokuratorów, służby specjalne. I dlatego Kowalski potrzebuje ochrony, żeby mógł być podmiotem we wspólnocie państwowej. I tym, poza rozstrzyganiem sporów pomiędzy równymi sobie obywatelami zajmują się  sądy. W końcu kto nie słyszał tekstów typu John Doe kontra stan Texas,  czy Kowalski kontra miasto Zabrze, czy też rodziny ofiar katastrofy w Smoleńsku kontra ministerstwo sprawiedliwości za kolejne ekshumacje (a propos jak tam trotyl na ciałach, bo najdalej za pół roku miał być i tak nic od lat zabawny szeryfku Ziobro:).

I sędziowie robią dokładnie, to co do nich należy z narażeniem się na konsekwencje służbowe, poświęcają swój wolny czas na protesty, i podejmują trudne decyzje, które usiłują ochronić obywateli przed uchwalanym na kolanie prawem (może jakąś kolejną ustawę o TK lub SN byy tak walnąć, na pewno świetna jak 20 poprzednich  najlepszych:)

Co tu dużo kryć, PiS dało polskim świetną okazję wykazania, czy nie składali przysięgi obrony Polski na próżno. I sędziowie nie zawiedli. I dlatego się tak piekli, bo faktycznie wyglądają przy nich jak chłopcy w krótkich spodenkach.

A to co teraz usiłuje się przepchnąć to przecież zwykła legalizacja „sędziego na telefon”. Od podpisania tej ustawy to już nie będzie patologia, to będzie prawnie umocowane działanie.

Zarzuty PiS-owców przypominają oskarżanie strażaków o to, że pożar gasi, albo lekarza, że leczy (kolejna obsesja Ziobro swoją drogą).

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka