3 obserwujących
78 notek
23k odsłony
  168   0

Brawo Kukiz.

Teraz tylko trzeba doprowadzić do przyśpieszonych wyborów i większość działaczy PiS można spokojnie skazać na dożywotni zakaz pracy w spółkach Skarbu Państwa a nawet odebrać im czynne prawo wyborcze. Dacie radę to zrobić!

Trzeba jednak działać szybko, bowiem nawet największa korupcja nie spowoduje w kraju takich zniszczeń jak proponowana mordercza podwyżka podatków, zwana jakimś tam ładem.

Bardzo potrzebna ustawa na czas oczyszczenia Polski z PiS-owskich brudów. Pozostałe partie raczej nie mają się co martwić, PiS jest jedyną organizacją w Sejmie, która swój byt oparła na powszechnej korupcji i kolesiostwie. W pozostałych ma to charakter incydentalny, wynikający ze statystyki – wśród 10000 ludzi znajdzie się zwykle jeden przestępca.

Ziobro z Kamińskim zresztą skutecznie udowodnili uczciwość poprzedników, przez półtorej kadencji nie zdołali wykazać większej korupcji, a rzucane oskarżenia pod adresem np. Grodzkiego brzmią już tylko żałośnie:) Chociaż chyba najbardziej żałosne było proszenie Kurskiego o nadawanie apeli do społeczeństwa w sprawie domniemanej korupcji marszałka Senatu :)

Prezes chyba się zorientował, w co się, bo próbuje montować w Senacie większość za odrzuceniem ustawy, ale wie że raczej nie ma wielkich szans – opozycja chciała przecież, żeby ustawa obowiązywała jak najszybciej. Ma jeszcze w zanadrzu prezydenta i Julię Przyłębską, więc tu jest zabezpieczony, wyborcy PiS spokojnie łykną niekonstytucyjność niezatrudniania rodziny:)

Oczywiście ustawa jest szkodliwa dla normalnego państwa w dłuższej perspektywie – doprowadzą do paraliżu aparatu państwowego. Ale na krótki czas usuwania skorumpowanej tkanki PiS z Polski będzie jak najbardziej na miejscu.

Wybory muszą się odbyć szybko i najlepiej z zaskoczenia, żeby żadna reasumpcja nie zdołała temu przeszkodzić. Potem będzie można wrócić do normalności sprawnego państwa – wymagań kompetencyjnych i konkursów na stanowiska państwowe, co bardzo bolało PiS.
Nikogo nie powinno dziwić, że obiektywne procedury powoływania na stołki w spółkach SP i urzędach zostały przez PiS usunięte jako pierwsze w głosowaniach po przejęciu władzy – w końcu korupcja to podstawa funkcjonowania tej partii:)

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka