18 obserwujących
209 notek
123k odsłony
304 odsłony

Gowin Rejtanem ... Teraz jak trwoga to do Boga

Wykop Skomentuj22

Dzisiaj wobec chaosu w Polsce, wobec chaosu w obozie "prawicowym":

"Czekajcie przy tv do wieczora,jest przesilenie polityczne i rządowe.Wybory najprawdopodobniej 23 maja*...Rząd chyba mniejszościowy...
Módlcie się za Polskę.." / Krystyna Pawłowicz sędzia TK /

To chwalebne. Mówi się, że modlitwy nigdy nie za wiele. Jednak wiemy, choćby z lekcji religii katolickiej, że aby modlitwa była szczera to równie ważne są zgodne z nią czyny. Można ufać, że taka będzie wysłuchana.W przeciwnym razie z modlitwy pozostają tylko słowa....

Ora et labora! Samo Ora nie pomoże. Tego się trzymajmy!

Gdy czyny rozmijają się z wolą bożą, to modlitwa jest faryzejska.

A oto tylko niektóre czyny władz przeczące ich słowom:
1)

PIS i tzw. Dobra Zmiana kłamali w sprawie aborcji eugenicznej przez 3 lata. Krzyczą, że są katolikami i są za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci. Kłamią tak do dziś i ponownie odsunęli projekt obywatelski do komisji czyli zamrażarki. /2020/ Tylko 52 było za przyjęciem projektu, reszta przeciw.

2)

"Położę się Rejtanem, jeżeli ktoś będzie próbował ograniczać wolność słowa zwolennikom ideologii gender. Jeżeli są tacy na uczelniach, mają prawo podejmować projekty badawcze, prowadzić zajęcia w tym zakresie. Ale jednocześnie moim obowiązkiem jest stworzenie takich rozwiązań, które zagwarantują pełny pluralizm poglądów i pełną wolność słowa" – powiedział Jarosław Gowin /listopad 2019/ Był wtedy vice-premierem.

Pan Gowin nadal Rejtanem? Być może. Tadeusz Rejtan pięknie zaczął w 1773 roku i ze swego gestu w sejmie znany jest do dziś ale wielu zapomina, że potem zdradził i marnie skończył obłąkany, po ok. 7 latach prawdopodobnie popełnił samobójstwo.

Z tym zdrajcą, zwolennikiem gender PIS zawiera układy, ponoć w imię dobra Polski. A mówią, że są przeciw, przewrotni! Przyjęta jako credo pana prezesa "kręta droga" nie tylko jest zbyt kręta ale pełna przekrętów. Tzw opozycja PO dorównuje.

3)

PIS nie wypowiada Konwencji Stambulskiej (Słowacja i Węgry wypowiedziały). Twierdzą, że jest zła i niebezpieczna ale.... nie dla Polaków. Kłamią, że są przeciw gender. Cichutko popiskują, że w szkołach kwitnie indoktrynacja gender ale poza lekcjami, poza podstawą programową itd. itd. A co wynika dla nas? Według konwencji istotnym źródłem przemocy są zwyczaje i tradycje, jak to ujmuje art. 12 dokumentu, „oparte na stereotypowym modelu roli kobiet i mężczyzn”. Konwencja nakłada obowiązek promowania zachowań, które „wykorzenią” te zwyczaje i tradycje. I co? I NIC. Widać, że "prawicy" pasują genderowe zapisy. W szkołach "pontony", w mediach multi-kulti, a ostatnio mianowany do SN kochający inaczej....

4)

PIS i ZP zdobyli głosy w wyborach 2015 i 2019 roku także a może przede wszystkim dzięki kampanii i poparciu TV Trwam i Radia Maryja. Niedawno dyrektor mediów toruńskich o. Tadeusz Rydzyk  powiedział : "Wobec niejasnego stosunku do życia człowieka rządzący nie będą mieli błogosławieństwa Bożego" i "To jest prawica?"

Jest oczywiste, że była to wypowiedź emocjonalna i trzeba by traktować ją jako wyraz głębokiego zawodu i niespełnionych obietnic wobec katolików.Wielu nadal wierzy w ZP,  która teraz odgrywa rolę męczennika, zewsząd atakowanego, biega po kościołach, pokazuje się w mediach na tle krzyży i ołtarzyków  .... Taka pokrętna gra jest skuteczna tylko do czasu. To pozory, by zdobyć "mohery" ale wielu przejrzało i mówią o tym głośno.

5)

Odwołanie ministra środowiska pana J.Szyszko. Odwołanie Głównego Geologa pana M.Orion-Jędryska. Obydwaj pilnowali zasobów przyrodniczych i geologicznych Polski. Dziś puszcza w ruinie. Koncesji dla firm zagranicznych na wydobywanie naszych bogactw naturalnych nie sposób policzyć. Pan prof. Szyszko zapłacił życiem...

6)

Wirus wg. władz najgroźniejszy okazał się być w kościołach, zwłaszcza w Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Limit tylko 5 osób! W tym samym czasie ok. 20 w autobusie, tramwaju, sklepie... Tego paskudnego rządowego zaostrzenia nie da się zapomnieć "prawico". Szkoda słów!

Wracam do pani Pawłowicz.

Modlitwa za Polskę potrzebna.

Jednak nie można jej utożsamiać z modlitwą za jakąś partię!


Sam Pan Jezus widząc Polskę sanacyjną, znając niemoralne prawa (najbardziej liberalne prawa aborcyjne w Europie) widząc ogrom zła a pragnąc dla nas wielkości i szczęścia powiedział do siostry Faustyny Kowalskiej, dziś świętej:

 "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732)


A czy jesteśmy, czy Polska jest posłuszna woli Bożej? NIE.

Za dużo słów, za wiele krętactwa i biblijnej przewrotności. Słowa rozmijają się z czynami a chaos stał się programem sejmowym.  

*Wybory najprawdopodobniej 23 maja- Pawłowicz.

Odważą się? Chyba nie.

https://www.salon24.pl/u/gocha/1044170,wybory-wg-witek-mialy-byc-23-maja-toz-to-swiatowy-skandal


Wykop Skomentuj22
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo