21 obserwujących
241 notek
139k odsłon
  440   3

Prezes zaryzykuje politycznie a premier ogłasza loterię

Populacja nie szczepi się tak ochoczo, jak to zaplanowała władza PIS. Polacy nie spieszą się do szprycy. Wielu już wie, że to ogólnoświatowy eksperyment medyczny. Wielu młodych waha się, bo nie toleruje nachalnej propagandy i nacisków.

Władze straszą opornych, doradcy pandemiczni z tytułami profesorskimi bełkoczą, obrażają Polaków*...straszą godziną policyjną, zakazami poruszania się, przepisami BHP w zakładach pracy, wyrzucaniem pasożytów z tramwajów etc.

Prezes PIS, wicepremier dał wywiad na ten temat, oto fragment:


'Musimy sobie zdawać sprawę, że bez osiągnięcia odporności zbiorowej, a więc zaszczepienia przeciwko COVID-19 naprawdę dużej części społeczeństwa, nie zwalczymy tej zarazy – powiedział w rozmowie z tygodnikiem „SIECI” prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński./.../

A jak tego nie zrobimy, nie wyjdziemy z jej skutków, nie ruszymy do przodu.

Troska o oba te elementy jest podstawowym obowiązkiem państwa.

Konieczna jest tu rozwaga i ostrożność, ale też zdecydowanie.

Być może trzeba będzie politycznie bardzo dużo zaryzykować, jeżeli zachęty nie wystarczą

– powiedział wicepremier."


Co miał na myśli mówiąc o ryzyku politycznym? Prezes jest znany z tego, że od lat jest mistrzem kombinacji...to planista. 
Co zrodziło się w głowie człowieka władzy, na razie nie wiadomo. Wiadomo, że będzie to próba totalnego nacisku na Polaków, którzy nie chcą się zaszczepić. Świadczy o tym owo "polityczne ryzyko".

Premier również kombinuje i już wykombinował; oprócz tysięcy banerów, spotów propagandowych nowy przebój marketingowy ......

loterię dla zaszczepionych.

„Aby zachęcić Polaków do szczepień rząd wspólnie z Totalizatorem Sportowym szykuje loterię dla osób zaszczepionych, w której będzie można wygrać nawet milion złotych”, pisze na łamach portalu Wprost.pl Joanna Mizołek.

Ze strony państwa będzie wsparcie na lokalne wydarzenia promocyjne. Gminy, w których poziom zaszczepienia będzie wynosił 75 proc., dostaną kilkaset tysięcy złotych. Potem spośród nich wybierzemy te z rekordowym wynikiem i one otrzymają milionowe wsparcie na dowolny cel – mówi portalowi rozmówca z rządu.

Premierowi, jak widać kasy nie brakuje, swobodnie wydaje miliardy ....zabrakło zaś fantazji; loteria to małpowanie pomysłów demokratów z  USA. 

Dobrana para; jeden grozi kijem a drugi nęci marchewką.

* https://www.salon24.pl/u/gocha/1137342,prof-gut-grzmiLubię to! Skomentuj30 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości