16 obserwujących
180 notek
110k odsłon
188 odsłon

Szukał bomby, znalazł „narodowca”

Wykop Skomentuj4

Wczoraj „świecki katecheta” w TV Trwam, założyciel KOR, badacz smoleński, specjalista od wojska, uzbrojenia etc. etc. zaskoczył swoją przenikliwością. Przez wiele lat szukając bomb i bombek w TU 154 M znalazł inną bombę – „drobne środowisko narodowców”.


Posłuchaj!https://www.youtube.com/watch?v=0PKp25LLkLc
Głos Polski – pos. Antoni Macierewicz


„Zastanawiałem się, skąd wzięły się środowiska, które powołując się na formację narodową i prawicową, są tak zdecydowanie proputinowskie. W tradycji polskiego ruchu narodowego, w istocie poza jednym wyjątkiem, nie było nigdy opcji prorosyjskiej. (…) Roman Dmowski nie był prorosyjski, to nie wchodziło w grę i nigdy Stronnictwo Narodowo-Demokratyczne nie było prorosyjskie”
„Dwa środowiska w Polsce są najbardziej przeciwne polskim związkom z USA. Są przeciwne temu układowi geopolitycznemu, który daje nam największe szanse na utrwalenie niepodległości, na odbudowę siły państwa, gospodarki i Wojska Polskiego: to jest właśnie „Gazeta Wyborcza” i drobne środowiska, które powołują się na bycie narodowymi. Co jest spoiwem łączącym te formacje? Oczywiście Roman Giertych
—zwrócił uwagę polityk.
Wydawało się, że stracił on swoje podłoże ideowe, stracił racjonalność działania. Jego działanie po stronie Platformy Obywatelskiej i „Gazety Wyborczej” wydawało się być absurdalne i wydawało się absurdalne, że Adam Michnik i Grzegorz Schetyna wyciągają do niego rękę. To nie jest absurdalne. Oba środowiska łączy niechęć do USA. Oba środowiska są skrajnie antyamerykańskie i są proputinowskie i nawet wtedy, gdy są świadome tego, że dla Putina Polska jest obiektem do zniszczenia”


https://wpolityce.pl/polityka/439079-macierewicz-apeluje-do-narodowcow-wideoCiekawe odkrycie!
Ciekawe, że pan Macierewicz nie dostrzegł wcześniej tych „narodowców” np. na Marszach Niepodległości. Przecież powinni tam być, z Giertychem na czele!
Tym występem dla widzów TV Trwam zamierzał, jak mniemam, skutecznie uderzyć w działające w Polsce środowiska narodowe, które oczywiście nie mają nic wspólnego z jego wczorajszym znaleziskiem.


Ci od Giertycha narodzili się medialnie wczoraj i nie o nich przecież chodziło panu Macierewiczowi ale o powtarzaną w felietonie frazę – narodowcy i o obrzydzenie tego ruchu jako wrogiego Polsce, współpracującego wg. Macierewicza z GW, PO etc.


Szkoda, że takie „katechezy” nadają w  TV Trwam ale może muszą… Muszą? – nie przejęzyczyłam się.


ps:
Dla „równowagi” i na odtrutkę polecam w tej samej telewizji: „„Obrońcy prawdy” – zgoła inny klimat:
https://medianarodowe.com/marcin-rola-absurdalnie-skazany/

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura