22 obserwujących
678 notek
905k odsłon
1107 odsłon

Właśnie upada Unia Europejska

Fot. zagraniczna domena publiczna
Fot. zagraniczna domena publiczna
Wykop Skomentuj13

Unia Europejska, poniżająca Polskę za prowadzenie polityki niezgodnej z jej oczekiwaniami, w sprawie koronawirusa milczy. To bardzo symptomatyczne milczenie. 

Brytyjski książę Karol ma koronawirusa. Nie życzę mu źle, ale... Książę Filip – książę Edynburga, a mąż królowej Elżbiety, wielokrotnie wypowiadał się o depopulacji. Ojciec księcia Karola w 1981 r. powiedział:   

Jeśli populacja nie jest kontrolowana dobrowolnie, będzie ona kontrolowana mimowolnie przez wzrost chorób, głodu i wojen.   

Tylko, że Unia Europejska nie upada wyłącznie pod własnym ciężarem. Chodzi o to, że waluta euro miała być taka, jak dolar – drukowana i wpuszczana na rynek, choć wiele jej transzy było pozbawionych wartości, miała okradać świat z owoców jego pracy – tym samym stała się konkurencją dla dolara, który dzięki arabskiej i rosyjskiej ropie naftowej nabiera „wartości”. Za upadkiem Unii Europejskiej stoi międzynarodowa konkurencja - USA. W Europie to wiedzą, jak i to, że prezes PiS nienawidzi Niemców. Oni już dobrze wiedzą, że Polska gra na osłabienie UE. 

Przedstawicieli Unii Europejskiej naprawdę nie interesuje demokracja w Polsce. To znaczy, demokracja interesuje ich na tyle, na ile funkcjonujący system pozwala na łupienie Polaków – zostawienia Ich (Nas) w ogonie łańcucha dostaw w roli tanich robotników – producentów podzespołów. 

Choć szanuję Krzysztofa Karonia za jego wiedzę i przemyślenia, trzeba przyznać, że sam etos pracy to nie wszystko – musi być jeszcze etos własności, albo etos nie bycia podporządkowanym wielkim siłom – których to istnienie Krzysztof Karoń ignoruje. Kwestionowanie, że wszystkie organizacje działają jawnie, jest szkodliwe. Ludzie chcą wiedzieć, jak działa system, a nie tylko, żeby „do roboty!”. Etos godności i honoru, etos władzy, etos niezależności, etos wiedzy – nawet, jeśli nie ma z tego pieniędzy – jest bardzo potrzebny.  

„Polskie drogi”: Nie ma narodowości, wszyscy jesteśmy Europejczykami!   

https://www.youtube.com/watch?v=B6NRai4VYF8 znakomite, wprost prorockie dialogi wybitnego Autora Jerzego Janickiego. 

Tymczasem, co zrobiono z Polakami, skoro tak wielu z nas wierzy w takie brednie? Hm... Nie ma narodowości, wszyscy jesteśmy Europejczykami pod warunkiem, że będziemy służyć Niemcom i mówić po niemiecku.   

Stany Zjednoczone widzą w Unii Europejskiej wroga – konkurenta. USA zawsze hodowało wrogów, z którymi później dzielnie walczyło, patrz: Niemcy, ZSRR, teraz Chiny.   

Przecież faktyczny upadek Unii Europejskiej, choć ta jeszcze dobrze nie zaczęła funkcjonować, rozpoczął się właśnie od powstania strefy/waluty euro, czyli prób stworzenia konkurencji dolara - na co Amerykanie nie mogli pozwolić.   

Niektórzy mówią, że piszę straszne rzeczy, ale naprawdę mnie obchodzą tylko Polacy.   

Jak mam żałować Niemców, czy Francuzów, o których Polacy wciąż nie mają świadomości ile zła zrobili Polsce? Proszę posłuchać genialnej wypowiedzi Gabriela Maciejewskiego, zapowiadającego kolejną „Baśń...”. https://www.youtube.com/watch?v=CG14rhr3Vg8   

Gabriel Maciejewski to geniusz, który ma wielkie zdolność detektywistyczne i wie, jakimi tropami podążać. I wie jak pisać, aby propagandowi historycy się wkurzali. Gdyby powstrzymywał temperament, i nie wchodził w niepotrzebne spory, byłby znany bardziej niż Karoń, czy siejący pustosłowie (co z tego, że sprawia wrażenie wygadanego) i obrażający ludzi "geopolityk" Pan Nikt. 

Dzięki czarnej śmierci w średniowieczu, Królestwo Polskie (gdzie nie zbijano kotów, a wiadomo, w ciemnej Europie, która w 966 przyniosła nam kaganek cywilizacji - "jak nie przyjmiecie naszej wiary, to was zabijemy" - wierzono, że każdy kot jest sługą czarownicy i samego belzebuba) stało się potęgą. Skończyły się krucjaty i przekleństwa papieży rzucane na Polskę, ponieważ osłabiona Europa, która niezwykle mocno wspomogła krzyżaków, nie była w stanie wygrać z bardziej cywilizowaną – mniej zabobonną Polską.   

Kulminacją europejskiej i papieskiej nienawiści wobec Polski była bitwa pod Grunwaldem w 1410. To, że jestem chrześcijaninem, i katolikiem, nie oznacza, że takie świństwa można zapomnieć:  

Papieże rzucali klątwy na:  

Bolesława Chrobrego 

Mieszka II lamberta, drugiego syna Bolesława Chrobrego 

Bolesława II Śmiałego (Szczodrego) 

Bolesława III Krzywoustego 

Kazimierza Wielkiego 

Władysława Jagiełłę 

Jak i na samą Polskę. 

I tego nie da się zakwestionować. Jak i tego, że duchowieństwo w XIX wieku tolerowało niewolnictwo polskich chłopów, zwane feudalizmem. Tak, ziemiaństwo to złodziejstwo. Proszę, czemu historycy nie trąbią na lewo i prawo, że Powstanie Styczniowe zostało zgaszone rękami polskich chłopów? 

A później te pretensje do zniewolonych Polaków, czy Kurdów, że wierzą w jakieś tam rewolucyjne brednie, itd., a którzy zapewne nie czytali Marksa i bujani są jak tylko się da. To tak, jakby mieć pretensje do garbatego, że ma dzieci proste. Pretensje do zniewolonego, że chce się wyzwolić i szuka na to różnych sposobów? Jak mają wierzyć w systemy religijne sankcjonujące ich niewolę? 

Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka