Źródło: Konfederacja
Źródło: Konfederacja
Romuald Kałwa Romuald Kałwa
205
BLOG

Konfederacja nie odpuści nadmiarowych zgonów

Romuald Kałwa Romuald Kałwa Konfederacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
Nigdy nie zapomnimy sanitarnej koalicji PO-PiS doprowadzenia do przyśpieszonej śmierci pod 200 tyś. Polaków, odbierania podstawowych praw i ograniczania wolności pod pretekstem Covid 19, niszczenia gospodarki, defraudacji monstrualnych kwot z pieniędzy podatników. Wytrwale będziemy dochodzić sprawiedliwości i ukarania winnych.

Wyniki raportu NIK dotyczące przebiegu pandemii, zaprezentowane 12 września br w Warszawie w pełni potwierdzają słuszność krytycznego podejścia Konfederacji do sposobu postępowania rządu i Ministerstwa Zdrowia w związku z COVID -19.

Przypominamy, że 2 marca 2020 głosami 400 posłów Sejm przyjął rządowy projekt ustawy ws. koronawirusa, wraz z wcześniej przyjętymi przez komisję zdrowia poprawkami opozycji i partii rządzącej. Tylko Konfederacja GŁOSOWAŁA PRZECIW. Chodzi o Ustawę o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Senat zdominowany przez Platformę Obywatelską nie wniósł do niej poprawek.

„Specustawa covidowa” była sprzeczna z Konstytucją RP. Naruszała prawa i wolności obywatelskie. Wobec tej ustawy Kontrola NIK wykryła nadużycie praw obywatelskich, błędne vacatio legis, złamanie zasady prawa do dwuinstancyjności sądu oraz złamanie zasady jedności budżetu państwa.

Koronawirusa wykorzystano do defraudacji wielkich sum pieniędzy. Odbywało się to poza jakąkolwiek kontrolą parlamentarną i społeczną.

Kontrola NIK stwierdziła m.in.:

• 14 zbędnych szpitali tymczasowych za ponad 600 mln zł.

• 9 mld złotych na wydatki covidowe, co odbywało się poza kontrolą Ministra Zdrowia i NFZ.

• 221 tys. nadmiarowych zgonów.

Nielegalny lockdown oraz obostrzenia dotknęły gastronomii, hotelarstwa, handlu, turystyki (rozrywki, kultury i sportu). Przełamanie łańcuchów dostaw zaowocowało mniejszą podażą towarów, a w konsekwencji wzrostem cen.

Zakazywano organizacji wesel i imprez okolicznościowych. Zmarłych chowano nagich w workach w trumnach, bez możliwości godnego pogrzebu.

***

Rząd od początku zdawał sobie sprawę z bezprawności podejmowanych działań. Dlatego od sierpnia 2020 wielokrotnie podejmował próby przyjęcia skandalicznej ustawy zwalniającej ich z odpowiedzialności prawnej za wykroczenia i przestępstwa dokonywane pod pretekstem COVID-19. Chodzi o tzw. ustawę bezkarność plus.

***

Za te decyzje odpowiedzialna jest zarówno partia rządząca, jak i opozycja "totalna", która popierała decyzje rządu i totalitaryzm epidemiologiczny. Tylko Konfederacja mówiła o tym od początku, dlatego jest za rozliczeniem wszystkich winnych zaistniałej tragedii, jaką 0spotkała Polskę i Polaków.

Platforma Obywatelska, podobnie jak reszta opozycji "totalnej", krytykuje dzisiaj działania rządu, ale to właśnie ta opozycja razem z Prawem i Sprawiedliwością głosowała za obostrzeniami.

Konfederacja jako jedyna siła w parlamencie sprzeciwiała się temu, co narzucał „główny nurt globalistycznych korporacji farmaceutycznych i organizacji międzynarodowych”.

Rząd razem z opozycją doprowadził do 221 000 tzw. nadmiarowych śmierci, bankructw wielu przedsiębiorstw, inflacji, a w konsekwencji zubożenia polskiego społeczeństwa. Przyczynił się do tragedii wielu Polaków. Jako Konfederacja, będziemy dążyć do pociągnięcia winnych do odpowiedzialności karnej.

Włodzimierz Skalik

Wiceprezes Konfederacji Korony Polskiej
Notkę prasową, którą dostałem, publikuję zgodnie z Prawem Prasowym.

Romuald Kałwa

Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka