17 obserwujących
492 notki
615k odsłon
96 odsłon

Szef paryskich muzułmanów deklaruje odbudowę katedry

Wykop Skomentuj

O włączeniu się w odbudowę katedry Notre Dame we Francji mówią paryscy muzułmanie - donosi portal Wirtualna Polska. Czy chrześcijanie powinni się z tego cieszyć?


"Katedra, która jest świątynią Boga, klejnotem dziedzictwa narodowego, miejscem wielu modlitw na przestrzeni całej naszej historii, dla muzułmanów stanowi symbol Maryi, Miriam, matki Jezusa, 34 razy wspominanej w Koranie i celebrowanej przez całą surę (rozdział) 19 - powiedział Dalil Boubakeur, rektor Wielkiego Meczetu Paryża".

źródło: https://wiadomosci.wp.pl/pozar-katedry-notre-dame-muzulmanie-we-francji-wlaczaja-sie-w-odbudowe-6371298328704641a


Nieco zastanawiające są komentarze pod artykułem: 


islamm-stopp - Według Koranu muzułmanin może dowolnie kłamać, oszukiwać niewiernego, nawet (pozornie oczywiście) wyrzec się wiary, żeby tylko osiągnąć zamierzony cel. Ani za grosz nie wierzę w ich szczerość, czy w szczere intencje. To pokazówka jacy to oni niby tolerancyjni. W Katedrze są krzyże - dlaczego oni nie mówią o Domu Jezusa, tylko przebąkują ćwierćgębkiem o Maryi? Oto drobny przykład tego, co mam na myśli. Tolerancja pod warunkiem naszych praw (w tym praw wiary). 


bk - To miło ze strony muzułmanów, ale ja proszę: niech oni się lepiej do tego nie wtrącają. My chcemy, żeby ta odbudowa się udała... jak chcą pomóc chrześcjanom, to niech przestaną ich mo rd ować w swoich krajach. ...  


BOGUŚ - Francuscy muzułmanie zbierają pieniądze na odbudowę katedry Notre Dame. Prezydent Emmanuel Macron zapowiedział, że odrestaurowana świątynia będzie "jeszcze piękniejsza". i będzie wyglądać jak meczet??"


Jak na razie widzimy, że Francja względem Polski jest potęgą i naprawdę nie potrzebuje naszej - polskiej pomocy. Pomijam przy tym argumenty, jak Francja pomagała odbudowywać się Polsce po II wojnie światowej, bo te można uznać za zwykłe złośliwości. Otóż Francja ma miliarderów - patriotów. W dalszej części artykułu czytamy bowiem:


"Na apel Macrona o wsparcie rekonstrukcji Notre Dame natychmiast odpowiedziało kilku bogatych przedsiębiorców i korporacji. Bernard Arnault, do którego należą m.in. marki Louis Vuitton i Sephora zadeklarował przekazanie na ten cel 200 mln euro. Tyle samo przekaże grupa kosmetyczna L’Oreal, a pomoc w wysokości 100 mil euro zadeklarował prezes grupy Kering, właściciela marek Gucci i Yves Saint Laurent.

Łącznie w ciągu kilkudziesięciu godzin od pożaru Francuzi przeznaczyli ok. 800 mln euro na odbudowę świątyni uważanej nie tylko za miejsc kultu, ale także za jeden z najważniejszych symboli narodowych".


Oczywiście, Polacy mają ogromne doświadczenie (niestety) w rekonstruowaniu i odbudowie zabytków tego typu, ale czy dumni i bezczelni Francuzi, zechcą naszej pomocy? Jak zwykle wyrywamy się przed szereg.


TVP Info: "Burmistrz Paryża planuje międzynarodową konferencję darczyńców, by zebrać wszystkie potrzebne fundusze na odbudowę Notre Dame". Paryż nie tylko, że nie będzie potrzebował, ale kto wie, może i nie zechce polskiej pomocy. Ciekawe, wielu donosi, że we Francji dochodzi do masowych pożarów kościołów oraz instytucji kultury. Oczywiście przypadkowo...

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka