20 obserwujących
576 notek
766k odsłon
1439 odsłon

Płk Wroński o wyborczej tragedii, jaka ma czekać Konfederację (?)

Foto ekranu: Romuald Kałwa
Foto ekranu: Romuald Kałwa
Wykop Skomentuj3

W dzisiejszej internetowej audycji „Ofiara i tania siła robocza - rzeczywista rola Polski w świecie”, były pułkownik ABW Piotr Wroński poruszył wiele niezwykłych tematów. Jednym z nich ma być  niezarejestrowanie Konfederacji w jednym z dwóch warszawskich okręgów wyborczych:  

- Wybory parlamentarne są cyrkiem rozpisanym na cztery nogi, (...) nikt, poza wybranymi, koncesjowanymi partiami nie ma szans, i nie ma na to pieniędzy.

 - (...) Ordynacja wyborcza jest taka, żeby nie pozwolić nikomu z zewnątrz wejść do Sejmu, chyba, że będzie koncesjonowany, nie mają szans. Np. proszę mi odpowiedzieć, sprawdziłem, bo mogłem się pomylić, czy prawdą jest, że Konfederacja nie zarejestrowała kandydatów w dwóch okręgach centralnych w Warszawie. Bo jeżeli nie zarejestrowała, to jest po Konfederacji. Mają znikome szanse na przekroczenie progu wyborczego. Wiecie państwo, dlaczego? Bo tak się dziwnie składa, jak to zauważyła Państwowa Komisja Wyborcza i analitycy partyjni, za duże pieniądze, że tego typu partie jak Konfederacja, Alternatywy Społeczne, różne tego typu partie, głosuje zagranica. A zagranica proszę państwa, głosy zagranicy podlicza się właśnie w dwóch warszawskich okręgach. Całej zagranicy – wiem, robiłem to, pamiętam, dlatego, że byłem również odpowiedzialny za zabezpieczenie czterech wyborów w Londynie, w Ambasadzie proszę państwa. I wszystkie głosy z zagranicy, wszystkie idą na ten okręg pierwszy. Jeśli tam nie ma zarejestrowanego komitetu, ciężko będzie dotrzeć gdzie indziej.

Na topczacie w czasie 36:06 użytkownik karol maurycy pyta:

- A kto nie pozwala? Politycy za pomoca swoich wtyczek. sluzb.

- oczywiście, że taki – odpowiada mu płk Wroński.

Czy media zmówiły się, jak jeden mąż, przeciwko Konfederacji i rozsiewają nieprawdziwe treści?

Na stronie Wikipedii i Radia Zet (w dzisiejszym materiale opublikowanym o godz. 11.00) nie znajdziemy Kandydatów Konfederacji w Okręgu Wyborczym nr 19, ale znajdują się na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

Czy ktoś może wyjaśnić zwykłemu blogerowi, o co tu chodzi? Może kandydaci Konfederacji są przemilczani nie tylko przez Telewizję Polską? Ale czemu akurat Okręg nr 19.? Może dlatego, że rozpoczyna go sam Janusz Korwin-Mikke. 

Na pewno Konfederacja nie wystawia senatorów, ale nawet PSL, czy SLD we wszystkich okręgach nie mają kandydatów na senatorów, ale to inny temat.

Ps. Kampania Konfederacji jest słaba, a jej ludzie znowu niewidoczni w terenie.

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka