20 obserwujących
577 notek
767k odsłon
876 odsłon

Tajemnicza zmowa milczenia - rocznica zabójstwa Bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Domena publiczna
Domena publiczna
Wykop Skomentuj9

Dziś mija oficjalna rocznica zamachu na życie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Dopóki ta sprawa nie zostanie całkowicie wyjaśniona, nie będzie faktycznie wolnej Polski, a tylko wyewoluowana republika z Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, będąca jedynie medialnym złudzeniem.

To nie był przeciętny ksiądz. Nie był też politycznym bojownikiem o wolność. Jerzy Popiełuszko nie walczył, no chyba, że za bojownika uznamy Jezusa Chrystusa.  

Ta bardzo ponura zbrodnia więcej pytań niż odpowiedzi. 19 października jest datą umowną – wtedy porwano przyszłego Błogosławionego, a 30 października 1984 roku z zalewu na Wiśle koło Włocławka wyłowiono jego zmasakrowane zwłoki. W sieci można znaleźć zdjęcia. Wprost nie da się opisać jak wyglądało jego ciało, a osoby wrażliwe nawet nie powinny szukać tych filmów i fotografii. 

Prowadzący sekcję zwłok lekarz, wg wypowiedzi ks. Kalwarczyka miał stwierdzić, że „W swojej praktyce lekarskiej nigdy nie dokonywał sekcji zwłok, które wewnętrznie byłyby tak uszkodzone, jak było to w przypadku wnętrza ciała Księdza Jerzego”. Ciężko było rozpoznać twarz.  

Ksiądz, walczący z komunistyczną niesprawiedliwością i sadystycznym antyteizmem, został zamęczony w bunkrze w Kazuniu, co, wg relacji Wojciecha Sumlińskiego, trwało kilka dni.  

Z przekazów Wojciecha Sumlińskiego wiemy, że od przeszło 25 lat było wiele prób, zakończenia, przecież wciąż toczącego się śledztwa!  

- Tylko kto prowadzi to śledztwo, skoro wiemy, że wokół tej śmierci panuje zmowa milczenia, tak jakby każde środowisko na jej wyciszeniu chciało coś ugrać. Przecież prokuratorowi Witkowskiemu zabrakło tylko roku, aby wyjaśnić tę sprawę do końca!

To mroczna sprawa podobnie, jak katastrofa smoleńska z 10 kwietnia 2010 r. No dobrze, niepodległościowcy się cieszą, że rządzi PiS. też się cieszyłem, tylko dlaczego minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie kazał prokuratorowi Witkowskiemu wznowić śledztwa? A może PiS, podobnie jak w przypadku katastrofy smoleńskiej, woli zamilczeć prawdę, która jest tak straszna, że wielu Polaków, gdyby poznało prawdę o tych i innych zbrodniach, wywiesiłoby białą flagę z okien? 

Niektórzy nazywają zbrodnię na ks. Jerzym zbrodnią założycielską III RP. Cisza w tej sprawie jest zaskakująca i przerażająca. Ta cisza krzyczy...

Ustalenia prokuratora Witkowskiego prowadzą do zdaje się sześciu oficerów Wojskowej Służby Wewnętrznej (WSW) jadących za samochodem oficjalnych morderców księdza: Piotrowskiego, Waldemara Chmielewskiego i Leszka Pękali.   

Jak mówił prof. Paweł Wieczorkiewicz, w Informacji Wojskowej – instytucji poprzedzającej WSW – mieli pracować sadyści przed duże „S” i mordercy przez wielkie „M”, a na to wskazuje ten ślad. Pytanie: czy zbrodnia na bł. Ks. Jerzym była inspirowana z Moskwy? 

Ps. Przed bogiem będzie się tłumaczył kardynał Glemp, który o ks. Popiełuszce mówił: sam pchał się do swojego męczeństwa”. Przy tej okazji zaczęła wychodzić sprawa tajnych współpracowników w sutannach komunistycznych służb.

Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura