GPS GPS
718
BLOG

Szatańskie "róbta co chceta"

GPS GPS Religia Obserwuj temat Obserwuj notkę 14

       Taki mem do mnie dotarł: „…Bóg dał nam 10 przykazań, gdy szatan tylko jedno: róbta co chceta”.

       No ale to właśnie Bóg uczynił nas takimi, że możemy robić co chcemy! Szatan nie może nam przykazywać czegoś, co jest po prostu darem od Boga!

       To tak jakby powiedzieć, że szatan nam przykazał by chodzić czy myśleć. To nie są przykazania, ale zdolności. Bóg nam dał wolną wolę, która pozwala robić, co chcemy.

       Robienie co chcemy, czyli wolna wola, nie jest przykazaniem - jest darem, jest naszą cechą, jest zdolnością. Możemy ją wykorzystać dobrze lub źle, zgodnie, lub niezgodnie, z Bożymi przykazaniami, tak samo jak chodzić czy myśleć możemy zgodnie z moralnością, lub niezgodnie.

       Moim zdaniem twierdzenie, że wolna wola, że wolność, że możność realizowania własnej woli, własnych pragnień, swoboda realizowania dowolnych celów, jest jakimś szatańskim przykazaniem, to wyjątkowo perfidna i oszukańcza herezja.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

Nieśmiertelność <- poprzednia notka

następna notka -> Mordy polityczne

Tagi: gps65, Dekalog, przykazania, liberalizm

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj14 Obserwuj notkę
GPS
O mnie GPS

Blo­ger, że­gla­rz, informatyk, trajk­ka­rz, sar­ma­to­li­ber­ta­ria­nin, fu­tu­ry­sta AI. My­ślę, po­le­mi­zu­ję, ar­gu­men­tu­ję, po­li­ty­ku­ję, fi­lo­zo­fu­ję, łapówki przyjmuję: suppi.pl/gps65

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo