Pupilla Libertatis
Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
134 obserwujących
1641 notek
2085k odsłon
  723   0

Czy aborcja to morderstwo?

       Wszelkie dyskusje dotyczące aborcji powinny się toczyć po tym, jak każdy uczestnik debaty jasno i klarownie odpowie innym na następujące pytania:

  1. Czy komórki, które ulegają aborcji, są przed tym zabiegiem żywe - czy też niszczone są komórki martwe?
  2. Czy aborcja dotyczy zbioru komórek stanowiących część organizmu, w którym się rozwijają, są jakimś organem - czy też jest to inny, osobny żywy osobnik?
  3. Do jakiego biologicznego gatunku należą komórki ulegające unicestwieniu w wyniku aborcji? Czy jest to ten sam gatunek, co gatunek organizmu, w którym komórki te się rozwijają - czy jest to inny gatunek?
  4. Jeśli w wyniku aborcji ulegają unicestwieniu komórki żywego osobnika, to czy stanowią one część tego likwidowanego osobnika - czy całość?
  5. Czy komórki, które są niszczone w wyniku aborcji, są jakąś patologią, chorobą, czymś nienaturalnym, obcym, destrukcyjnym - czy też organizm, w którym się wytwarzają, jest na nie przygotowany, przysposobiony i naturalnie przyszykowany, by je rozwijać?
  6. Czy unicestwienie wszystkich komórek jakiegoś żywego osobnika należącego do gatunku ludzkiego, nawet gdy jest chory, albo niesamodzielny, można nazwać zabójstwem?
  7. Czy świadome i zaplanowane zabójstwo żywego osobnika należącego do gatunku ludzkiego, który nie popełnił żadnego złego czynu, nie uczestniczył w żadnej akcji przeciwko innym organizmom i żaden sąd nie orzekł, że jest winny jakimkolwiek przestępstwom, czy wykroczeniom, można nazwać morderstwem?

       Bardzo proszę wszystkich zwolenników aborcji o odpowiedzi na te pytania - najlepiej tak, by nie używać słów "człowiek" czy "osoba".

Grzegorz GPS Świderski

Rewolucja idiotów <- poprzednia notka

następna notka -> Co wolno rządowi?

Tagi: #gps65, #aborcja, #morderstwo

Lubię to! Skomentuj105 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo