GPS GPS
1180
BLOG

Klient w krawacie jest mniej awanturujący się...

GPS GPS Internet Obserwuj temat Obserwuj notkę 16

       Niektórzy uważają, że socmedia są jak restauracje, które wpuszczają tylko gości mających krawaty. Taka restauracja może wywalić klienta, który po wejściu zdejmie krawat. Tak samo dowolny portal może zbanować osobę, która nie przestrzega regulaminu. Ma do tego prawo, powinien mieć do tego prawo, to nie łamie wolności słowa i to nie jest cenzura. To oczywista oczywistość.

       Atoli problem w tym, że te konkretne media społecznościowe, do których wielu ma pretensje o łamanie wolności słowa i o stosowanie nieuprawnionej cenzury, takie jak fejsbuk, tłiter, czy jutub, są jak sieć restauracji wymagających krawata, stanowiących 90% lokali w mieście, w których można cokolwiek zjeść, które wpuszczają nagminnie klientów bez krawatów, a tych z krawatami tuż przed zjedzeniem zamówionego dania wyrzucają za brak krawata.

       Każdy lokal, przedsiębiorstwo, firma, klub, media etc... może mieć swój regulamin. Problem z amerykańskimi mediami społecznościowymi nie polega na tym, że usuwają treści, które łamią ich regulaminy, ale usuwają i banują treści, które żadnych zasad nie łamią. Te portale reagują na donosy i cenzurują tych, którzy się innym nie podobają - niezważając w ogóle na żadne własne regulaminy czy zasady. Taką sieć restauracji słusznie należy oskarżyć i puścić z torbami.

       Niemniej walka z amerykańską cenzurą nic już nie da, bo swoim zastraszeniem weszli w mózgi ludzi tak głęboko, że już sami siebie skuteczniej cenzurujemy. Cenzura na fejsbuku zastraszyła większość tak, że na forach wielu boi się pisać to, co myśli, a jak ktoś odważy się napisać coś politycznie niepoprawnego, to inni doniosą na niego do moderatorów, którzy go zbanują wcześniej niż oficjalna cenzura. Tej autocenzury żadna ustawa, czy inne odgórne działanie, nie wyleczy. Nie mają naszego płaszcza i co im zrobimy?

       Przykładem tego jest to, że wielu moderatorów grup banuje niepoprawnie politycznie piszących wcześniej niż robi to fejsbuk, tłumacząc to tym, że się boją, że im fejsbuk grupę usunie. To jest bardzo skuteczne, bo tak zastrasza się ludzi młodych - licealistów i studentów - im mentalność ORMO-wca zostanie już do końca życia. USA po prostu wychowują sobie swoich Pawlików Morozowów. W zasadzie to już większość Amerykanów to politycznie poprawni donosiciele, którym nie wystarczy mechanizm ukrycia samemu sobie osób, których pisania nie lubią - oni chcą wroga zniszczyć totalnie i uniemożliwić mu pisanie w ogóle. Taki naród długo nie przetrwa.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane: 

Pandemia wirusa umysłu <- poprzednia notka      

następna notka -> Współcześni naziści

Tagi: #gps65, #cenzura, #USA, #mediaspołecznościowe, #facebook, #tweeter, #YouTube

GPS
O mnie GPS

Blo­ger, że­gla­rz, informatyk, trajk­ka­rz, sar­ma­to­li­ber­ta­ria­nin, fu­tu­ry­sta. My­ślę, po­le­mi­zu­ję, ar­gu­men­tu­ję, po­li­ty­ku­ję, fi­lo­zo­fu­ję.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie