Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz GPS Świderski
110 obserwujących 1373 notki 1704445 odsłon
GPS, 15 stycznia 2018 r.

Dyskusje charytatywne

2038 124 1 A A A
Żwirek: Ludzie w większości są mądrzy, więc wątpię by wybierali takie złe cele, jakie ma WOŚP. Pomagać należy ludziom, a nie marnotrawnym instytucjom.
MuchomorekŻwirku! Tak wrednych ludzi jak Ty nie brakuje. Wydrukuj sobie to, podpisz i noś zawsze przy sobie. Jeśli masz dziecko, może również dla swojego potomstwa też przygotuj taki dokument: (...)
Żwirek: Pisanie do oponenta w dyskusji, że jest wredny, jest niegrzeczne. Nie zalecam takiego zachowania. A podobne oświadczenie już dawno temu publicznie złożyłem: Oświadczenie.
MuchomorekŻwirku! Opowiadasz niestety brednie. Jest wielu naciągaczy, oszustów, którzy wydają krocie i nie na cele statutowe. Zamiast opluwać zajmij się czymś pożytecznym. Może pomóż komuś. To nie takie trudne być dobrym człowiekiem.
ŻwirekMuchomorku! Pisanie do oponenta w dyskusji, że opowiada brednie, jest niegrzeczne. Nigdy nikogo nie oplułem - zarzucanie mi tego jest też niegrzeczne. Nie zalecam takiego zachowania.
Ja nie twierdzę, że Owsiak oszukuje, albo nie wydaje na cele statutowe. Ja twierdzę, że te cele statutowe są złe, marnotrawne, to wspieranie patologii. Uważam, że pomagać należy chorym, poszkodowanym ludziom, a nie chorym, patologicznym szpitalom. Wspieranie szpitala, który jest źle zarządzany, który nie potrafi się zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt do leczenia, to wspieranie patologii, to zły cel, nawet jeśli jest statutowy. Taki szpital powinien zbankrutować i jego majątek powinien przejąć zarządca, który potrafi zaopatrywać się w sprzęt.
Organizacja charytatywna powinna pomagać poszkodowanym ludziom, tak by mogli się leczyć w dobrych szpitalach, dobrze zarządzających sprzętem leczniczym. Wspieranie WOŚP to wspieranie patologii w lecznictwie. Nie warto tego robić. Lepiej dawać datki organizacjom charytatywnym, które pomagają potrzebującym ludziom - jest takich wiele.
Jeśli chcesz pomagać, to pomagaj żywym ludziom, a nie patologicznym instytucjom, które powinny zbankrutować. Chorych ludzi należy wspierać, tak by żyli - ale chorym szpitalom należy pozwolić umrzeć, one nie powinny istnieć. Funkcjonować powinny tylko sprawne, dobre szpitale.
Muchomorek: Nie chcesz dawać na WOŚP - Twój problem. Ale proszę nie zniechęcaj innych, bo to właśnie jest nieeleganckie, żeby nie powiedzieć dosadniej. Co do wspierania organizacji, to wspieram ich kilka, a na co dzień robię wiele dla niepełnosprawnych. Co do szpitali to są niedofinansowane, a ze sprzętu być może będziemy musieli skorzystać - nawet Ty. Więc weź na wstrzymanie swoich dziwnych teorii o pomaganiu.
Żwirek. Ale ja uważam, że to bardzo ważne, by innych ostrzegać przed tym, że wydają na złe cele. Bo przez to, że wielu daje datki wspierające patologię, mamy w Polsce służbę zdrowia na niskim poziomie. Dlatego tak jest, bo wspieramy złe szpitale, zamiast pomagać ludziom, którzy by się leczyli w dobrych szpitalach. Złym szpitalom nie należy pomagać! One powinny zostać zlikwidowane.
Muchomorek: Sorki ale powtórzę niestety i z przykrością wielką. Brednie Waść opowiadasz, szukasz jakichś teorii spiskowych. Słowem masakra. Miłego wieczoru.
Żwirek: Pisanie do oponenta, że opowiada brednie jest niegrzeczne. Atakowanie oponenta zamiast jego argumentów to nieuczciwe chwyty erystyczne. To demonstracja własnego chamstwa. Nie zalecam epatowania tym - nawet jeśli się jest chamem, to lepiej to ukrywać.
Ja nic o żadnym spisku nie pisałem. Krytykuję jawny cel, jaki ma fundacja. Krytykuję to co jest głoszone, a nie jakieś tajne cele. Uważam, że pomaganie złym szpitalom jest złe, marnotrawne. Uważam, że pomagać należy ludziom.
Poboczny przysrywaczŻwirek, Tobie chyba potrzeba kilku wizyt u psychiatry. To co piszesz jest tak głupie, że mózg w poprzek staje.
Żwirek: Atakowanie oponenta, zamiast jego argumentów, to jest nieuczciwy chwyt erystyczny zwany: "ad personam". To jest niegrzeczne i świadczy o chamstwie. Nie zalecam takiego zachowania.
Muchomorek: Propagujesz jakąś utopię kompletną i tyle. To nie jest atak to jest prawda. I nie użyłem słów chamskich - tak gwoli ścisłości.
Żwirek: Ale ja przecież nie propaguję żadnych poglądów, tym bardziej utopijnych! Ja tylko uważam, że kupowanie sprzętu do źle zarządzanych szpitali jest złe, to wspieranie patologii, wspieranie złego zarządzania. Co to ma wspólnego z utopią? To po prostu krytyka. Krytyka nie może być utopijna.
Muchomorek: Likwidacja państwowej służby zdrowia to utopia… Człowieku pomyśl - jak mamy pomóc poszkodowanym ludziom, jak nie będzie sprzętu w szpitalach? Dobrej nocy - szkoda czasu na durne dyskusje…
Żwirek: Nie ma żadnego problemu w tym, by w szpitalach był dobry sprzęt. Wystarczy nimi dobrze zarządzać. Są dobre szpitale w Polsce, które mają odpowiedni sprzęt. Organizacja charytatywna powinna pomagać poszkodowanym ludziom tak, by się leczyli w tych dobrych szpitalach - wtedy będzie ich więcej. Gdy wesprzemy złe szpitale, to złych będzie więcej. Owsiak pomaga tym złym. To jest zły cel.
Okazuje się, że złych szpitali jest w Polsce dużo. Owsiak im pomaga, wspiera tych tandeciarzy, pozwala im trwać. A my, jak te głupki, płacimy na to, by te złe szpitale istniały, by działały, by nie zbankrutowały. Dlatego właśnie służba zdrowia w Polsce jest maksymalnie syfiasta - bo ludzie w swojej dobroci serca, w emocjonalnym zrywie, pomagają szpitalom patologicznym, źle zarządzanym.

Grzegorz GPS Świderski

PS1. Dyskusja ta odbyła się na grupie żeglarskiej na fejsbuku i oczywiście Muchomorek Żwirka z niej wywalił. 

PS2. Notki powiązane:

Pokój opiera się na wojnie <- poprzednia notka

Tagi: Owsiak, fundacja, gps65, WOŚP

Opublikowano: 15.01.2018 18:49. Ostatnia aktualizacja: 20.01.2018 20:09.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Macck87  1. Nie ma krwi na nożu. To można wytłumaczyć tym, że to były trzy szybie ciosy...
  • @Konrad Siatka  Widzę, że tam wszędzie godzina to około 11.45 AM - czyli jedenasta rano. Nie...
  • @Yaro Rewers  Dlaczego? Każdą teorię trzeba uzasadnić.

Tematy w dziale Społeczeństwo