Pupilla Libertatis
Jestem sarmatolibertarianinem. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
150 obserwujących
1831 notek
2326k odsłon
  252   0

Kontakt blogerów z Salonem24

Bloger "Ja wiem" w jednym ze swoich komentarzy zaprezentował bardzo ciekawy pomysł dotyczący funkcjonalności Salonu24. Uważam to za bardzo potrzebne! Taki to pomysł:
"...Fajna by była też informacja o powodzie promocji. Czy autor lub notka zasłużyła celną tematyką, świetnym stylem, zapotrzebowaniem na odmienny punkt widzenia, popularnością autora lub poprzedniej jego notki, daniem szansy nowemu lub dawno niepromowanemu, solidnością autora i zaufaniem u redakcji itd, pomysłowością, rewolucyjnością spojrzenia itd. Podobnie fajnie by było znać powody, dlaczego notka nie jest promowana, czy to z powodu znudzenia tematu, złego stylu, nadmiernego już promowania autora, niepopularności, itd. Redakcja zyskała by narzędzie do wpływania na blogerów poprzez sugerowanie, co w nich najbardziej cenią, a czego nie tolerują. Blogerzy dowiedzieliby się, czemu nie trafili w gust redakcji i co powinni zmienić, jeśli im zależy na promocji. Czytelnicy otrzymaliby ogląd sytuacji, jaka jest polityka salonu i mogliby polemizować z ocenami, więc i wpływać na redakcję, by była bardziej rzetelna i pasująca czytelnikom. Same plusy."
Moim zdaniem ten pomysł blogera "Ja wiem" jest świetny. Dobrze by takie wyjaśnienie powodu promowania, lub nie, było publicznie dostępne, albo w ostateczności tylko dla zalogowanych blogerów, albo w ostateczności tylko dla autora.
Komunikacja powinna być dwustronna: blogerzy też powinni móc wkleić jakiś komentarz dla admina: że nie chcą promocji, albo o nią proszą i uzasadniają dlaczego etc. W tej chwili nie ma żadnego kontaktu adminów z blogerami, a moim zdaniem być powinien. Ten kontakt nie musi być obowiązkowy - wystarczy dodać dwa dodatkowe pola do każdej notki - tekstową dla blogera i polem wyboru powodów promocji lub zaniechania promowania dla admina. Jak ktoś nie chce, nie zdąży etc. to może zostawić to pole puste.
Moim zdaniem admini powinni się kontaktować z blogerami i na odwrót, ale nie powinni mieć takiego obowiązku. Więc powinno być stosowne pole i lista wyboru, ale powinna być możliwość nic nie wpisania. To byłoby korzystne dla portalu, bo blogerzy lepiej dostosowywaliby się do potrzeb portalu, a portal lepiej realizowałby potrzeby blogerów - bo po prostu by je nawzajem znali. Dziś nie znają.


Grzegorz GPS Świderski


Edukacyjna ludożerka  <- poprzednia notka
następna notka -> Trajk

Tagi: gps65, salon24

Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura