Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz GPS Świderski
110 obserwujących 1373 notki 1678259 odsłon
GPS, 7 maja 2018 r.

Kontakt blogerów z Salonem24

216 27 1 A A A
Bloger "Ja wiem" w jednym ze swoich komentarzy zaprezentował bardzo ciekawy pomysł dotyczący funkcjonalności Salonu24. Uważam to za bardzo potrzebne! Taki to pomysł:
"...Fajna by była też informacja o powodzie promocji. Czy autor lub notka zasłużyła celną tematyką, świetnym stylem, zapotrzebowaniem na odmienny punkt widzenia, popularnością autora lub poprzedniej jego notki, daniem szansy nowemu lub dawno niepromowanemu, solidnością autora i zaufaniem u redakcji itd, pomysłowością, rewolucyjnością spojrzenia itd. Podobnie fajnie by było znać powody, dlaczego notka nie jest promowana, czy to z powodu znudzenia tematu, złego stylu, nadmiernego już promowania autora, niepopularności, itd. Redakcja zyskała by narzędzie do wpływania na blogerów poprzez sugerowanie, co w nich najbardziej cenią, a czego nie tolerują. Blogerzy dowiedzieliby się, czemu nie trafili w gust redakcji i co powinni zmienić, jeśli im zależy na promocji. Czytelnicy otrzymaliby ogląd sytuacji, jaka jest polityka salonu i mogliby polemizować z ocenami, więc i wpływać na redakcję, by była bardziej rzetelna i pasująca czytelnikom. Same plusy."
Moim zdaniem ten pomysł blogera "Ja wiem" jest świetny. Dobrze by takie wyjaśnienie powodu promowania, lub nie, było publicznie dostępne, albo w ostateczności tylko dla zalogowanych blogerów, albo w ostateczności tylko dla autora.
Komunikacja powinna być dwustronna: blogerzy też powinni móc wkleić jakiś komentarz dla admina: że nie chcą promocji, albo o nią proszą i uzasadniają dlaczego etc. W tej chwili nie ma żadnego kontaktu adminów z blogerami, a moim zdaniem być powinien. Ten kontakt nie musi być obowiązkowy - wystarczy dodać dwa dodatkowe pola do każdej notki - tekstową dla blogera i polem wyboru powodów promocji lub zaniechania promowania dla admina. Jak ktoś nie chce, nie zdąży etc. to może zostawić to pole puste.
Moim zdaniem admini powinni się kontaktować z blogerami i na odwrót, ale nie powinni mieć takiego obowiązku. Więc powinno być stosowne pole i lista wyboru, ale powinna być możliwość nic nie wpisania. To byłoby korzystne dla portalu, bo blogerzy lepiej dostosowywaliby się do potrzeb portalu, a portal lepiej realizowałby potrzeby blogerów - bo po prostu by je nawzajem znali. Dziś nie znają.


Grzegorz GPS Świderski


Edukacyjna ludożerka  <- poprzednia notka
następna notka -> Trajk

Tagi: gps65, salon24

Opublikowano: 07.05.2018 17:48. Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 21:08.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @kuwasa33  Znalazłem to na szybko i mi przypasowało intuicyjnie do treści. To nie jest...
  • Tej konkretnej fali hejtu się nie sprzeciwiłem. Ale ogólnie wyraziłem dezaprobatę tu:...
  • @karol123  No to może nie zrozumiałem. Ale jeżli chodzi o zaniechanie na ten czas "salonowych...

Tematy w dziale Kultura