Pupilla Libertatis
Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
145 obserwujących
1729 notek
2189k odsłon
  158   0

Czwórka

       Pokój ma cztery ściany. Ssaki mają cztery kończyny. Piwo sprzedaje się w czteropakach. Samochody mają cztery koła. Stoły i krzesła mają cztery nogi. Siedzimy na czterech literach. Mamy cztery rzędy zębów. Są cztery strony świata i cztery żywioły. Wyróżnia się cztery barwy i cztery smaki (o piątym nikt nie wie, więc się nie liczy). Są cztery pory roku. Chusteczka ma cztery rogi

         Wymiennie zamiast słowa: „start”, mówimy: „trzy-czte-ry”. Do brydża potrzeba czterech graczy. Gdy jesteś zły, licz do czterech. A imię jego czterdzieści i cztery – to aż dwie czwórki! Maksymalnie czteroosobowe grupy konwersacyjne są trwałe. Polskie radio ma cztery programy. 

       Bóg jest jeden, ale w trzech osobach. Czyli jak się modlę, to uczestniczą w tym cztery osoby: trzy boskie i ja. W czasie modlitwy czwórkę reprezentuje krzyż. Są cztery grupy tajemnic różańcowych. Są cztery cnoty kardynalne oraz cztery rzeczy ostateczne człowieka. Było czterech jeźdźców apokalipsy. Tylko cztery ewangelie są natchnione 

       Stadion to cztery setki metrów. Po odjęciu przeciwstawnego kciuka ręka ma cztery palce. W większości testów są cztery odpowiedzi do wyboru. Em cztery to najbardziej popularne mieszkanie. Żołnierze z Westerplatte szli do nieba czwórkami. By utrzymać tajemnicę należy rozmawiać w cztery oczy. Było czterech pancerny, nie licząc psa. 

       Fizyka rozróżnia cztery różne oddziaływania między materią. Czasoprzestrzeń jest czterowymiarowa. Czworościan to najprostsza bryła foremna. Czwórka jest najmniejszą złożoną liczbą naturalną, czyli taką, która nie jest pierwsza. Pi jest między trzy a cztery. Na drugim miejscu rozwinięcia dziesiętnego pi jest czwórka. Powierzchnia kuli jest cztery razy większa od powierzchni koła o tym samym promieniu. Cztery to maksymalna liczba obserwowalnych tęczy. Są cztery kwadry Księżyca. Dwa plus dwa równa się cztery. 

       Numerologicznie czwórka jest wytrwała, pracowita i odpowiedzialna, nie lubi bałaganu, nie zdradza powierzonych sekretów, nie daje się podejść i oszukać. Jest myśląca i racjonalna. Czwórka cechuje się prawdomównością, solidnością i roztropnością. Czwórka wybija się ponad przeciętną i często osiąga sukces. 

       Standardowa kadencja władzy w demokracji do cztery lata. Media to czwarta władza. Rządzi nami naprzemiennie banda czworga. 

       Czy już zrozumieliście do czego dążę? To oczywiste - wszystkie znaki na Ziemi i w Niebie wskazują na to by w nadchodzących wyborach głosować na listę numer CZTERY, czyli na Konfederację! Po przeczytaniu tej notki będzie to łatwo zapamiętać. Czego sobie i państwu życzę! 

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane: 

Tęczowa zaraza <- poprzednia notka   

następna notka -> Atak wędrownych gwałcicieli

Tagi: gps65, 4, cztery, czwórka, wybory, Konfederacja

 

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka