z góry i pod górę
Piszę także na: http://przysposobienie.blogspot.com
26 obserwujących
801 notek
672k odsłony
1337 odsłon

EkoEuropa i histeria globalnego ocieplenia

Wykop Skomentuj48

Pisałem już o tym jak to media straszą nas sutkami podniesienia poziomu mórz wywołane globalnym ociepleniem klimatu i jaki to będzie miało wpływ na zmiany terytorialne na obszarze Europy.

https://www.salon24.pl/u/hephalump/1009146,terytorialne-skutki-globalnego-ocieplenia-i-zmian-poziomu-morza-w-naszej-czesci-europy

Dziś napiszę o intrygującym projekcie, który w założeniu ma chronić (jakoby) naszą część Europy przed skutkami takich zmian klimatycznych. A dokładnie rzecz biorąc to ma chronić mieszkańców Holandii i północnych Niemiec przed podtopieniem przez wody z Morza Północnego.

Otóż niejaki Sjoerd Groeskamp z Królewskiego Holenderskiego Instytutu Badań Morza sugeruje, że w przyszłości trzeba będzie odciąć Morze Północne od Oceanu Atlantyckiego za pomocą systemu wielkich zapór.

image

Na załączonej mapie linią czerwoną zaznaczono gdzie takie zapory miały by się znajdować, a czerwone plamy to obszary zagrożone zalaniem w ciągu najbliższego stulecia.

Projekt jest naprawdę intrygujący... System zapór miałby łączną długość ponad 600 km, a głębokość przegrodzonego morza miejscami przekracza 300 m (Rynna Norweska).

Moim zdaniem powinien być naprawdę poważnie potraktowany przez urzędników z Brukseli.

Dlaczego?

Bo daje szanse na przewalenie, utopienie, spożytkowanie wielkich sum w euro na projekt, który będzie przez lata świadczył o wielkości UE. Takich inwestycji nie zdołano zrealizować nawet w ZSRR, a przekop Mierzei Wiślanej przy ty to zabawa dzieci w piaskownicy.

Zapora taka wreszcie zatrzymała by rozprzestrzenianie się na obszar Oceanu Atlantyckiego ubogaconych ściekami wód z rzek europejskich. Tylko Niemcom trzeba jeszcze wcisnąć technologię z oczyszczalni Czajka i zachęcić ich do budowy kolektorów pod Renem.

Europejskie urzędy statystyczne wreszcie będą mogły policzyć ile rosyjskich i amerykańskich okrętów podwodnych próbuje operować na Morzu Północnym.

Wielka Brytania zostanie połączona czymś "trwałym" z kontynentem i skończy się ta brytolska skłonność do izolacji. Wyleczy ich to z pomysłów typu Brexit.

Dla bezpieczeństwa zabroni się przepływania przez śluzy w zaporze zbiornikowcom ze skroplonym gazem. W zamian Niemcy i Rosja dorzucą jeszcze dwie rury pod dnem Bałtyku.

Na utrzymanie zapór wszyscy będą solidarnie się składać... Czesi i Słowacy też... A co? Oni nie?


Jak macie jeszcze jakieś uwagi co do tej koncepcji (za lub przeciw) to dopiszcie proszę w komentarzach.

Chętnie podyskutuję.

Wykop Skomentuj48
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości