z góry i pod górę
Piszę także na: http://przysposobienie.blogspot.com
28 obserwujących
818 notek
828k odsłon
843 odsłony

Prymas Czech wsparł arcybiskupa Marka Jędraszewskiego

Wykop Skomentuj77

Prymas Czech kardynał Dominik Duka głośno wyraził swoje poparcie dla arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, którego dosięgła krytyka za słowa prawdy o tym co kryje się za tęczową flagą i ideologią LGBT... Tak ideologią. Bo to już nie jest jakiś "spontaniczny" ruch społeczny. To nie tylko "tęczowa zaraza" ale i powiązana z nią lewicowa ideologia dążąca do marginalizacji Kościoła oraz szerzenia wzorców odrzucających Boga i wszelkich form wyznawania wiary.

Ktoś może w tym momencie wzruszyć ramionami. Pewnie jakiś "oświecony" i "tolerancyjny" lewak wspomni coś o Czechach, że to naród laicki, a czeski Kościół Katolicki nie ma mocy... Ale tak może powiedzieć tylko ktoś to sam jest ograniczony i lubi powielać stereotypy. Bo może i frekwencja w czeskich kościołach nie jest taka jak w Polsce ale nie sztuką jest głosić niewygodną prawdę gdy za plecami ma się duże grono wspierających. A popatrzmy jak atakowany jest abp Jędraszewski, który stoi na czele licznej wspólnoty ludzi wierzących kościoła krakowskiego.

Głos prymasa Czech to dla mnie odważne świadectwo człowieka oddanego prawdzie i wiernego sługi Kościoła. I za to jestem wdzięczny prymasowi Czech.


A co stereotypów o Czechach. To być może prawdą jest, że w porównaniu z Polakami jest to naród mocno zlaicyzowany ale... Pewnie nie każdy Czech obżera się knedlikami i żłopie piwo jak w polskich reklamach napojów, które wcale w Czechach nie są produkowane.

Sam miałem okazję poznać kilku Czechów, którzy do wiary mieli różne podejście ale potrafili głośno mówić o swoich poglądach. O tym, że nie podobają im się lewicowe wzorce płynące z UE i, że do samej UE mają bardzo sceptyczne (eurosceptyczne) podejście.


Wykop Skomentuj77
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo