Blog
Jan.Bodakowski
Jan Bodakowski
Jan Bodakowski Katolik. Polak. Publikuje arty
35 obserwujących 1954 notki 1034077 odsłon
Jan Bodakowski, 10 marca 2018 r.

Hagiografia Piłsudskiego pióra profesora Roszkowskiego

121 0 0 A A A

Jan Bodakowski

Hagiografia Piłsudskiego pióra profesora Roszkowskiego


Nakładem wydawnictwa Biały Kruk ukazała się 208 stronicowa praca profesora Wojciecha Roszkowskiego „Mistrzowska Gra Józefa Piłsudskiego”. Praca obejmuje okres pierwszej wojny światowej i pierwszych lat odrodzonej Polski. Publikacje rozpoczyna wstęp przybliżający dzieje Polski na przestrzeni wieków.


W publikacji zachwyca strona edytorska książki. Duże czytelne litery, bardzo estetyczne wykorzystanie licznych fotografii. Profesor Roszkowski pomimo swojej ogromnej wiedzy pisze w sposób przystępny i zajmujący. Publikacja doskonale nadaje się na efektowny prezent.


Z perspektywy późniejszej działalności Józefa Piłsudskiego, którą oceniam jako jednoznacznie szkodliwą i antypolską. z perspektywy sanacyjnej dyktatury (przejawiającej się procesem likwidacji parlamentaryzmu i demokracji, prześladowania polskich patriotów, cenzurą, odebraniem władzy polskim katolikom i przekazania jej w ręce lewicowych masonów, wprowadzenia aborcji) trudno mi jednak z entuzjazmem podchodzić do postaci Józefa Piłsudskiego.


Mit Józefa Piłsudskiego jest dla mnie mitem szkodliwym dla Polski i Polaków, z którego Polska i Polacy powinni się wyzwolić – szkodliwym bo promującym postawę braku obywatelskiego zaangażowania w troskę o państwo i bezkrytycznego posłuszeństwa wszechwładnej włądzy państwowej.


Niewątpliwie Józef Piłsudski to postać ciekawa, równie toksycznie charyzmatyczna jak Che Guevara, mająca barwny życiorys, pełen kochanek, spektakularnych aktów terroru, a nawet okultystycznych praktyk i związków. Doskonała postać by zrobić o niej dynamiczny serial telewizyjny. Jednak moim zdaniem postać absolutnie nie nadająca się na bohatera dla młodych polskich patriotów.


Jan Bodakowski

image


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Brzydki. Biedny. Niedoceniony. Nielubiany.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Adam  J. nie napisałem że ziemie te należały do Polski, napisałem o ich polskiej historii
  • @Friant Pan polemizuje, a ja się z Panem zgadzam
  • @kierdel wojnę jednak przegrali

Tematy w dziale Kultura