317 obserwujących
912 notek
3986k odsłon
  3328   0

Blogerzy rozliczą Dutkiewicza. Salon24 we Wrocławiu

W sobotę urodziny w Warszawie. Postaramy się, by na tym blogu – do godz. 18.30 była transmisja z imprezy online (na żywo!)  – zajrzyjcie. To będzie próba eksperymentalna, jeśli cos się zatnie, relacja będzie dostępna później.

A we wtorek – kolejne wydarzenie. Salon24 we Wrocławiu . Blogerzy na publicznym spotkaniu prezydenta Rafała Dutkiewicza z dwóch kolejnych kadencji. Przepytywać go będą Rybitzky i Piotr Matejczyk, znani dobrze wrocławianie z Salonu24 oraz  Łukasz Medeksza, znany również wrocławski bloger z 5władza.eu i hipermiasto.pl. Będę miał przyjemność moderowania tego spotkania. Wcześniej opowiem też o naszej idei tworzenia lokalnych portali w ramach Salon24.

Spotkanie będzie częścią Social Media Day organizowanego przez Uniwersytet Wrocławski, Opengov i Salon24.pl. Oprócz przepytania prezydenta o swoich inicjatywach opowiedzą Szymon Sikorski (Opengov) i Jarosław Kozłowski (pluru.pl).

Kiedy i gdzie? Wtorek, 19 października o godz. 17.00 - 20.00 w Sali Wielkiej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Joliot-Curie 15.

Skąd ten pomysł? Chcemy, by w całej Polsce powstały społecznościowe portale poświęcone nie walce Tuska z Kaczyńskim ale sprawom, którymi żyjemy na co dzień – szkole, drogom, szpitalom itp. Chcemy, by gromadziły się tam lokalne społeczności. Chcemy, by lokalne Salony24 stały się miejscem, gdzie toczy się dyskusja podczas wyborów samorządowych. Tak stało się już w Krakowie, gdzie swoje blogi założyli kandydat Platformy Stanisław Kracik i kandydat PiS Andrzej Duda.  Mamy już informacje, że podobnie stanie się w Warszawie (jest już Piotr Strzembosz) i w innych miastach.

Namawiajcie Waszych znajomych, którzy startują w wyborach samorządowych, by przedstawili swoje pomysły w Salon24. Zakładajcie lub czasopisma poświecone Waszym miejscowościom, także tym malutkim. Gromadźcie na nich mających różne opinii i pochodzących z różnych środowisk. Kilkadziesiąt  takich portali w ramach Salon24 już powstało. Chcemy, by kiedyś były one w każdym polskim mieście. Tymczasem zapraszam serdecznie we Wtorek do Wrocławia. Jak pewnie zauważyliście – Rybitzky prowadzi już stronę o tym pięknym mieście WRO.PL. Mam nadzieję, że zgromadzą się tam wszyscy salonowi wrocławianie i przybędą też nowi. Jesteśmy otwarci na współprace z lokalnymi portalami.

I jeszcze jedno – wreszcie znaleźliśmy nazwę na „lubczasopismo” . Przez przypadek, ktoś w rozmowie źle zrozumiał, kiedy opowiadaliśmy o „lubczasopismach” i powiedział: „Róbczasopismo? A to świetna nazwa!”. Rzeczywiście. Uznaliśmy to za najlepszą propozycję. Dziękujemy wszystkim, którzy zgłaszali swoje pomysły. A więc: Róbczasopismo!. Zrób swoje lokalne czasopismo. Namów innych. Budujmy siec niezależnych, lokalnych mediów. 

Może macie jakieś pomysły, jak sprawić by lokalne róbczasopisma powstały w różnych miejscach? Piszcie.

Lubię to! Skomentuj36 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale