Blog
Obserwatorium logiczne
jan mak
jan mak bloger, logik
57 obserwujących 271 notek 826564 odsłony
jan mak, 22 marca 2017 r.

Bojkot Telewizji Publicznej przez totalną opozycję — znakomity pomysł!

2849 82 0 A A A

Od jakiegoś czasu pojawia się w wypowiedziach polityków PO pomysł bojkotu TVP przez opozycję. O ile nadanie sobie nazwy “totalna opozycja” uważam za pomysł głupi i szkodliwy dla polskiej demokracji (wskazujący aż za bardzo na korzenie i mentalność  obecnej opozycji), o tyle pomysł bojkotu mediów publicznych przez polityków uważam za znakomity. Politykom PO dałbym tu jednak jedną radę: żeby nie poszli w to w pojedynkę, bo wtedy mogą na tym przegrać. Nieobecności PO nikt nie zauważy, gdy w studio będą “brylować “zamiast PO — PSL i Nowoczesna. Namówcie, proszę, Nowoczesną i PSL! Wtedy bojkot będzie nie tylko widoczny, ale na pewno wywoła (wreszcie) wielkie zmiany w naszej przestrzeni mediów telewizyjnych. 

Najbardziej oczekiwany rezultat, to praktyczne zniknięcie polityków wszelkiej maści z tych mediów! Od dawna to postuluję! Nie ma chyba drugiego kraju w Europie (a przynajmniej w tej części, którą trochę znam), gdzie udział polityków w audycjach telewizyjnych byłby tak dojmujący, gdzie politycy robiliby za gwiazdy medialne. Dyskusje na tematy polityczne powinny należeć do dziennikarzy, analityków politycznych, niezależnych komentatorów. Politycy powinni występować w mediach jedynie w  okolicznościowych wystąpieniach lub wywiadach (niezbyt częstych) albo w bezpośredniej walce politycznej podczas debat związanych z wyborami. Poza tym powinny przede wszystkim pracować, a ocena ich pracy powinna należeć do przedstawicieli elektoratu. 

W Polsce mamy do czynienia z zupełną patologią. Debaty z udziałem polityków są kompletnie pozbawione sensu. Z góry wiadomo kto co powie. Nikt nikogo do niczego nie przekonana. Chodzi jedynie o to, żeby sprzedać własną narrację propagandową. Od biedy można to uznać za “szermierkę słowną”, ćwiczenia z retoryki i demagogii, ale bardziej przypomina to jakieś walki kogutów lub zapasy w błocie. Przedstawienia te mają oczywiście wpływ na postawy elektoratu (i dlatego politycy biorą w nich udział), ale wpływ zupełnie niezwiązany z rozumem, z racjonalnością, z racją i prawdą. Nie służą rozwojowi demokracji w Polsce, lecz jej psuciu.

Gdyby politykom PO i Nowoczesnej udał się bojkot TVP, to w odwecie PIS powinien zacząć bojkotować TVN i Polsat (niewiele tam mają do ugrania). Audycje z udziałem polityków stałyby się monotonne i przeraźliwie nudne. I powoli by zanikły. TVP powinna przejść całkowicie na formę dyskusji  w gronie komentatorów — a polityków zapraszać jedynie (odpowiednio rzadko) do pojedynczych wywiadów. 


Wspieram bojkot TVP przez polityków opozycji i życzę tej inicjatywie pełnego sukcesu!

Opublikowano: 22.03.2017 17:30.
Autor: jan mak
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Generalnie staram się być obiektywny. Jednak w swoich notkach za cel biorę głównie obnażanie kłamstw, patologii i oszustw tzw. III RP. Jest to mój mały wkład w przywracanie równowagi medialnej w Polsce. Gdy równowaga taka kiedyś stanie się faktem – zmienię cel.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Widać struktura sądownictwa postkomunistycznego jest nieco inna niż ta oficjalna. Widać...
  • Na tym właśnie polega "niezawisłość sędziowska" w rozumieniu kodziarzy. Możesz mieć...
  • W tekscie wymieniłem sześć faktów, które każą nazwać obóz III RP postkomunistycznym, a...

Tematy w dziale Kultura