Blog
Obserwatorium logiczne
jan mak
jan mak bloger, logik
70 obserwujących 330 notek 1038578 odsłon
jan mak, 15 listopada 2017 r.

Czy Unia Europejska jako związek wolnych i równych państw przetrwa?

2777 191 0 A A A

Parlament Europejski i Komisja Europejska zostały opanowane przez siły liberalno-lewicowe – to oczywisty fakt – i zgodnie z lewicową ideologią, tak jak wszystko opanowane przez lewicę, organy te przekształcone zostały w oręż walki ideologicznej. Na forum tych organów nie liczą się już fakty, nie liczą się idee równych, suwerennych i wolnych państw, liczy się podporządkowanie wszystkiego lewicowej utopii.

W szczególności w PE i KE nie ma żadnego zrozumienia dla faktu, że kraje takie jak Węgry i Polska wyrwały się z pół wieku trwającej lewicowej dyktatury i ich obywatele (większość) mają serdecznie dosyć lewicowych pomysłów na zbawienie świata. Nie ma zrozumienia dla faktu, że kraje te chcą się najpierw nacieszyć wolnością, samostanowieniem i możliwościami samodzielnego kształtowania własnej przyszłości.

Lewica europejska chce narzucić Polsce własną ideologię, własne myślenie, i wspiera przy tym (świadomie lub nieświadomie) siły postkomunistyczne w Polsce. Lewica europejska nie ma żadnego szacunku dla Polskiej tradycji, historii i marzeń większości Polaków. Rzuca obelgi pod adresem zwykłych Polaków wyzywając ich od faszystów i nazistów -- nie zdając sobie sprawy z kompletnego absurdu takich oskarżeń i ich szczególnej niestosowności wobec Polaków.

Prawdopodobnie lewicowi politycy UE bardziej liczyliby się z Polską, bądź co bądź dużym krajem i dużym rynkiem zbytu, gdyby nie miejscowa Targowica. Tu już nie ma miejsca dla innego słowa -- obecna totalna opozycja wyczerpuje już wszelkie znamiona Targowicy. Bez pomocy tej Targowicy cała ta antypolska kampania nie miałaby miejsca albo miałaby w znacznie mniejszym natężeniu. Bez Targowicy nie musielibyśmy się borykać z poważnym atakiem lewicowych sił na naszą suwerenność i wolność.

Symptomatyczne: komunistyczny kapuś Boni atakuje publicznie Saryusza-Wolskiego słowami "ohydne, kłamliwe przemówienie" za to tylko, że ten skądinąd centrowy i umiarkowany polityk, o znacznie większym politycznym doświadczeniu niż karierowicz-donosiciel M.B., ośmielił się stwierdzić na forum PE proste fakty. Wskazując na hipokryzję i podwójne standardy lewicowej większości w UE powiedział

To niezrozumienie, że w Polsce dokonuje się sanacja chorego państwa i naprawa wymiaru sprawiedliwości; to dokończenie nieskończonej rewolucji Solidarności, spóźnionej o 20 lat.

Ale lewicy fakty nie interesują. Jeśli nie zgadzają się z teorią, tym gorzej dla faktów. Europejska lewica toczy swój kolejny "boj ostatni", bo toczenie bojów ma w naturze i nie jest w stanie zrozumieć tych, którzy chcą żyć normalnie, w spokoju, wolności i równości szans -- po swojemu. Nie rokuje to dobrze projektowi Unii Europejskiej.

Najgorsze, że to przeginanie pały z lewicowym zamordyzmem, może obudzić, i już budzi, prawdziwe demony skrajnej prawicy w Europie Zachodniej. A wtedy los takich nieskłonnych do skrajności narodów jak Polacy będzie znowu niełatwy.

Opublikowano: 15.11.2017 15:45. Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 15:59.
Autor: jan mak
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Generalnie staram się być obiektywny. Jednak w swoich notkach za cel biorę głównie obnażanie kłamstw, patologii i oszustw tzw. III RP. Jest to mój mały wkład w przywracanie równowagi medialnej w Polsce. Gdy równowaga taka kiedyś stanie się faktem – zmienię cel.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Hyrkan  Czy każdy przeciwny pogląd do Pańskiego nazywa Pan jednostronnym? Nie chce się Pan...
  • @Hyrkan  Rzecz istotna że to wszystko stało się dużo wcześniej! Mniej więcej wtedy gdy BBC...
  • @Hyrkan  "Zadałem sobie trud" zarówno przeczytania jak i napisania obszernego komentarza, bo...

Tematy w dziale Polityka