Blog
Obserwatorium logiczne
jan mak
jan mak bloger, logik
70 obserwujących 330 notek 1038704 odsłony
jan mak, 10 marca 2018 r.

Dwa fake newsy Stankiewicza, które wstrząsnęły Polską

6617 236 0 A A A

Największe dotychczas fake newsy, które najbardziej zaszkodziły Polsce i partii rządzącej jednocześnie należą do Andrzeja Stankiewicza, dziennikarza Onetu. Urasta on do rangi twórcy najbardziej szkodliwych fake newsów wśród polskich dziennikarzy.

Pierwszy dotyczył rzekomego planowania spotkania Trumpa z Wałęsą. Wydźwięk fake newsa był taki, że oto Trump przyjeżdża do Polski jak papież i dawni politycy zachodni do komunistycznego reżimu. Przyjeżdżają, bo muszą, ale żeby wyrazić swoje obrzydzenie do rządu spotykali się jednocześnie z Wałęsą.

Drugi fake news dotyczył rzekomych sankcji USA przeciwko władzom Polski -- znowu nie przeciwko Polsce, ale przeciwko rządzącym. Jednak wydźwięk tego fake newsa na Zachodzie szkodzi po prostu wizerunkowi Polski. Co więcej podobieństwa obu fake newsów są zastanawiające,

Pytanie, czy pan Stankiewicz, który chodzi nawet do reżimowej TVP Info, i udaje tam niezależnego i centrowego dziennikarza (a dzięki temu jego fake newsy mają znacznie większą siłę rażenia niż kłamstwa Lisa), robi to świadomie, w ramach jakichś zleceń, czy też ma taki niefart, że jacyś agenci wykorzystują go jako pożytecznego idiotę? (Nie pisałbym tak otwartym tekstem, gdyby się jednocześnie nie zapierał, że robi dobrze Polsce, zamiast po prostu przyznać, że dał się już drugi raz wpuścić). 

Pan Stankiewicz ma jeszcze przed sobą swój trzeci raz. Bo jak mawiają, do trzech razy sztuka. Jeśli zdarzy mu się wypuścić kolejnego fake newsa, który będzie wałkowany przez kilka dni, szkodząc rządowi, i szkodząc wizerunkowi Polski, i jeśli będzie dotyczył stosunków polsko-amerykańskich, to sprawa już będzie jasna. Do trzech razy sztuka.

Opublikowano: 10.03.2018 17:09. Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 17:13.
Autor: jan mak
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Generalnie staram się być obiektywny. Jednak w swoich notkach za cel biorę głównie obnażanie kłamstw, patologii i oszustw tzw. III RP. Jest to mój mały wkład w przywracanie równowagi medialnej w Polsce. Gdy równowaga taka kiedyś stanie się faktem – zmienię cel.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Hyrkan  Czy każdy przeciwny pogląd do Pańskiego nazywa Pan jednostronnym? Nie chce się Pan...
  • @Hyrkan  Rzecz istotna że to wszystko stało się dużo wcześniej! Mniej więcej wtedy gdy BBC...
  • @Hyrkan  "Zadałem sobie trud" zarówno przeczytania jak i napisania obszernego komentarza, bo...

Tematy w dziale Kultura