Blog
Obserwatorium logiczne
jan mak
jan mak bloger, logik
69 obserwujących 334 notki 1051648 odsłon
jan mak, 14 czerwca 2018 r.

List 14 i podłe słowa Lewandowskiego. Przeciwnicy rządu przekraczają kolejne granice.

3647 221 0 A A A

Uważam, że w sławetnym liście "czternastu" do Tiemmermansa najbardziej uderzającą cechą jest to, że ponad połowa sygnatariuszy to albo byli komuniści, albo byli agenci służb komunistycznych. Do tego, jako kwiatki do kożucha, ci którzy wcześniej zdradzili "Solidarność". I ten ewidentny zapach zdrady. Każdemu trzeźwo myślącemu musi się to kojarzyć z Targowicą. Rozumiem, że bystrzejszym przeciwnikom rządu też się to już tak kojarzy, tylko próbują opędzać się od tej myśli jak od natrętnej muchu.

A tu się nie ma już co opędzać. To co zrobił poseł o nazwisku Lewandowski w Parlamencie Europejskim zapewnia mu już miejsce w historii obok figury Branickiego. Nie tylko, że przedstawił wyjątkowo fałszywy obraz Polski (jako dyktatury PiS, gdzie niewinni ludzie nie znają dnia i godziny), ale użył do tego podłych kłamstw. Historia z pewnością zapamięta te podłe słowa jako symbol Targowicy XXI wieku:

Wiemy także, jakim nieszczęściem może być ingerencja polityczna w system sądownictwa. Przypadek Tomasza Komendy.  Ówczesny minister sprawiedliwości, dziś na pomnikach, z góry uznał go za winnego, za zbrodniarza. Szybki proces, dożywocie. Po 18 latach w więzieniu okazało się, że jest zupełnie niewinną osobą.

Te słowa są tak podłe, że nawet TVN24 wycięła je ze swojej video-relacji. Nawet pracujący całą dobę na rzecz obalenia demokratycznie wybranego rządu, wiedzą że tu Lewandowski "przegiął pałę".

Oczywiste jest, że to, co z tego zrozumiała zagraniczna opinia publiczna, to ręczne sterowanie przez PiS sądami, is kazywanie na kary dożywocia – nie wiadomo za co? – pewnie za poglądy polityczne. To wynika z kontekstu. Oczywiste jest też, że Lewandowski ma przynajmniej tyle rozumu i rozeznania, że wie, iż większa część tego skandalu to "zasługa" postkomunistycznych sądów chronionych przez PO, rzekomo "niezależnych", a faktycznie tkwiących w politycznym układzie – i że dopiero "reżim" PiS wydobył Komendę z więzienia. Lewandowski w podły i cyniczny sposób oszukuje Europę – tak że wielu zachodnich pismaków zwiedzionych słowami takich targowiczan jak Lewandowski, bez wątpliwości przyrównuje dziś sytuację w Polsce do sytuacji w Turcji. To zasługa nowej polskiej Targowicy.

O tym jak bardzo Tiemmermans zorientowany jest w sprawach polskiego sądownictwa świadczy jego pomylenie Warszawy z Moskwą. Ale gdy zobaczy się "bandę 14", która podpisała się pod listem do niego, to rzeczywiście można pomylić adresy.

Gdy opozycja przekracza kolejne granice podążając coraz wyraźniej w kierunku przepaści zdrady narodowej, wybór dla Polaków staje się coraz bardziej jasny. Albo popierasz polskie rządy w Polsce, choćby i nie idealne, albo złodziei i aferzystów, którzy wzywają na pomoc obce mocarstwa.

Opublikowano: 14.06.2018 12:01. Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 16:17.
Autor: jan mak
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Generalnie staram się być obiektywny. Jednak w swoich notkach za cel biorę głównie obnażanie kłamstw, patologii i oszustw tzw. III RP. Jest to mój mały wkład w przywracanie równowagi medialnej w Polsce. Gdy równowaga taka kiedyś stanie się faktem – zmienię cel.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @cinka2  dobrze że Pani wkleja, ale nieprzekonanych i tak to nie przekona, bo oni nie widzą...
  • @jarikuri 1  nie wiem czy to sarkazm, bo nie widzę mimiki. ale porównanie do śmierci JPII...
  • @jamkes  Obawiam się, że to nie jest takie proste. To nie tylko TVN, lecz większość prasy i...

Tematy w dziale Polityka