Blog
Obserwatorium logiczne
jan mak
jan mak bloger, logik
70 obserwujących 335 notek 1055475 odsłon
jan mak, 4 sierpnia 2018 r.

Sąd Najwyższy złamał konstytucję, trójpodział władzy i zasady przyzwoitości ... i co dalej

3090 183 0 A A A

... a także, jak zauważyli komentatorzy, prawo unijne! (o tym w dopisku na końcu).

******************************************


Trzeba to już powiedzieć wprost. Mamy do czynienia z anarchizacją państwa. Instytucja mieniąca się Sądem Najwyższym wydała postanowienie o zawieszeniu pewnych przepisów prawa wprost dotyczących członków tejże instytucji. Weszła więc w buty ustawodawcy – zmieniając prawo ustanowione przez Sejm, rządu – ogłaszając nowe prawo, i nic nie robiąc sobie z zasady, że nie można być sędzią we własnej sprawie. 


Opozycji i zwolennikom PO ta jawna i niebezpieczna anarchizacja państwa nie przeszkadza, bo od dawna faktycznie biorą oni udział w rokoszu przeciwko demokratycznie wybranej władzy, gdzie wszelkie chwyty są dozwolone, nawet te nazbyt wyraźnie pachnące zdradą, targowicą lub warcholstwem. Opozycja, mimo że czasami bierze jeszcze udział w demokratycznych procedurach (gdy jej to taktycznie pasuje) działa faktycznie według schematu: PiS łamie konstytucję i niszczy demokrację, a więc musimy podjąć walkę. W tej walce nie uznajemy instytucji, w których przewagę ma PiS, przestajemy uznawać prawo, to które nam nie pasuje, nie uznajemy żadnych autorytetów, które wykazują, że to nie PiS łamie konstytucję i nie PiS niszczy demokrację. 


Wzajemne oskarżenia o łamanie konstytucji i niszczenie demokracji. Jest to nie tyle "błędne koło", co "obłędne koło", bo w ten sposób, gdy o tym, kto łamie konstytucję i które prawo kogo obowiązuje decydują już indywidualnie posłowie (często z mocno ograniczonym pułapem intelektualnym), ludzie na ulicy i komedianci na scenie, to każda partia może odtąd podważać wyniki wyborów, które im się nie podobają oraz podważać prawo, które im się nie podoba. "Walczący o wolność" nie biorą pod uwagę, że nawet gdyby przypadkiem wygrali, to będą się musieli zmierzyć z taką samą anarchizacją i protestem z drugiej strony., a może już znacznie silniejszym. Chyba, że na serio mówią o tym, że będą wsadzać przeciwników politycznych do więzień, a ewentualne demonstracje przeciwko sobie bezwzględnie pacyfikować (nie to co PiS). Mogą liczyć na to, że w ich wypadku siły zagranicy wesprą ich w takim działaniu. 


Czyli obiecują nam prawdziwą dyktaturę! Ale zwolenników opozycji to nie martwi, bo wsadzać do więzień będą tylko pisowców i inaczej myślących.


Dalej są możliwe w zasadzie tylko dwa scenariusze. Albo obrońcy "tego co było" okażą się odchodzącą na śmietnik "przejściową formacją", i już niedługo po kolejnych wygranych wyborach, sędziowie, którzy łamali prawo utracą status sędziów (w tym sowite emerytury), a wszelkie łamanie prawa i warcholstwo na ulicy, podżeganie do rozruchów i obalenia władzy demokratycznej zacznie być stosownie karane ––– albo otumanieni zagraniczną propagandą Polacy przywrócą do władzy oszustów postkomunistycznych, a wtedy czekają nas prawdziwe demonstracje, protesty, prawdziwe walki na ulicy – i znów rozlewana polska krew. Ci którzy sądzą, że protesty strony patriotycznej nie będą bez porównania silniejsze i liczniejsze niż dzisiejsze protesty KOD-u, RP i zbuntowanych sędziów -- srogo się zawiodą.


Gdybym był na Twitterze, to bym napisał:  Sąd Najwyższy wydał właśnie wyrok na siebie. To chyba dobrze streszcza sytuację.


**************************************

Wielkim wsparciem dla mojego tweeta jest fakt wskazany we wpisie Beem.Deep o protokole brytyjskim. Co prawda mam wrażenie, że mało osób wrażliwych jest na racjonalne argumenty, ale jeśli ktoś jest, to argument zawarty w tych linkach wbija w ziemię:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Protok%C3%B3%C5%82_brytyjski

http://radalegislacyjna.gov.pl/dokumenty/opinia-z-17-marca-2008-r-w-sprawie-skutkow-prawnych-karty-praw-podstawowych

Opublikowano: 04.08.2018 20:16. Ostatnia aktualizacja: 05.08.2018 12:22.
Autor: jan mak
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Generalnie staram się być obiektywny. Jednak w swoich notkach za cel biorę głównie obnażanie kłamstw, patologii i oszustw tzw. III RP. Jest to mój mały wkład w przywracanie równowagi medialnej w Polsce. Gdy równowaga taka kiedyś stanie się faktem – zmienię cel.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @DotCa  Obawiam się, że żaden z tych portali nie ma misji informować. Podobnie jak...
  • @zetjot  "Jedyny problem to jak z tą wiedzą dotrzeć do spoleczeństwa, które jest słabo...
  • @zetjot  ok.

Tematy w dziale Polityka