1 obserwujący
45 notek
24k odsłony
564 odsłony

Potężna awaria w Gdańsku - tramwaje nie jeżdżą od 5:30 rano

Naprawa sieci trwa od godziny 5:30 rano. Zdjęcie zrobiono po g. 20:00
Naprawa sieci trwa od godziny 5:30 rano. Zdjęcie zrobiono po g. 20:00
Wykop Skomentuj12
Wielka awaria sieci trakcyjnej na linii tramwajowej prowadzącej na Stogi i Przeróbkę nastąpiła po 5:30 rano. 
W chwili pisania tego artykułu, po godzinie 21:00, tramwaje nadal nie kursują.
Przez cały dzień podawano kilka różnych godzin zakończenia naprawy. Mieszkańcy nie wiedzą, kiedy dojadą w normalnych warunkach do domu, bo autobusy "za tramwaj", z racji swojej pojemności, są przepełnione. Sytuację pogarszają tłumy obecnych w Gdańsku plażowiczów i turystów.

Mamy ważniejsze sprawy na głowie


Kilka dni temu na profilu Piotra Borawskiego - Wiceprezydenta Gdańska, pod jego postem na temat, że Polska jest największym trucicielem powietrza w Europie, wywiązała się ostra dyskusja na temat tego, że nie zajmuje się tym czym powinien.
Nie zabrakło klasycznego argumentu "a bo rząd..." lub obrażania rozmówców.
Komentujący mieli jednak rację, ponieważ dziś wszystko się potwierdziło. Naprawa sieci trakcyjnej trwająca 15 godzin? Nie, ważniejsza dla wiceprezydenta odpowiedzialnego m. in. za komunikację miejską, jest sprawa LGBT i odebrania pieniędzy miastom i gminom, które uchwaliły strefy wolne od "ideologii LGBT", a są oddalone od Gdańska o kilkaset kilometrów.
Post został umieszczony po godz. 21, czyli w 15 godzinę awarii.

Również Aleksandra Dulkiewicz nie wykazuje zainteresowania sprawami zwykłych mieszkańców


Po godzinie 13:00, w szóstą godzinę awarii, Aleksandra Dulkiewicz umieściła post na swoim facebookowym profilu: "Po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza trójmiejskie uczennice i uczniowie sformułowali 21 postulatów na rzecz lepszego jutra dla wszystkich(...)". Potem też mogliśmy zobaczyć, jak chwali się nowymi ścieżkami rowerowymi w mieście. Może awaria to zachęta do przesiadki na rowery? Są sprawy ważne i ważniejsze. 

Ostatnia "wielka" awaria komunikacji tramwajowej miała miejsce 10 października 2017 roku. Za tak długi czas naprawy przepraszał wówczas Gdańszczan prezes firmy odpowiedzialnej za naprawę i utrzymanie sieci (wyłonionej w przetargu). Teraz, odpowiada za nią miejska spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje,  nad którą pieczę ma Piotr Borawski. Jak widać, nic go to nie obchodzi. Ważniejsza od codziennej pracy dla mieszkańców, jest krajowa polityka.

Janusz Ch.

Zobacz galerię zdjęć:

Post Piotra Borawskiego na jego facebookowym profilu
Post Piotra Borawskiego na jego facebookowym profilu Post Aleksandry Dulkiewicz na jej facebookowym profilu
Potężna awaria tramwajów w Gdańsku
Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka