50 obserwujących
1967 notek
2667k odsłon
  1280   1

Ziobro do PiS: Panowie! Policzymy głosy!

fot. P. Kubacha
fot. P. Kubacha

Dziś wystąpił prezes NIK Marian Banaś. I zarzucił ministerstwu sprawiedliwości, że tworząc tzw. Fundusz Sprawiedliwości, wydało z jego środków 280 milionów zł niezgodnie z przeznaczeniem. 

Ja tam akurat Marianowi Banasiowi wierzę. Nie muszę być przecież tak labilny w swoich opiniach, jak były marszałek Senatu, Stanisław Karczewski, który swego czasu nazywał Banasia kryształem. Dziś już pewnie tak nie myśli. Ale teraz trochę o czymś innym. A więc tak: 

Prezes NIK, z nominacji PiS mówi, że minister Ziobro - z rządu PiS - zrobił sobie na boku fundusz na drobne wydatki. Partyjne wydatki. Drobne 280 milionów. 

Na co poszły? A choćby i na gadżety, w kampanii wyborczej zastępcy Zbigniewa Ziobry, Marcina Warchoła, kiedy walczył o prezydenturę Rzeszowa.

Oczywiście partia PiS jak zawsze zachowuje najwyższe standardy moralne. I właśnie dlatego ministra Ziobro - ani żadnego z jego ludzi - nie odwoła. Dlaczego? 

Bo Ziobro umie liczyć. I wie, że rząd potrzebuje większości. Co zrobi Ziobro przy pierwszej próbie zrobienia krzywdy jemu samemu, albo komuś z Solidarnej Polski? 

Po prostu zacytuje Donalda Tuska z filmu „Nocna zmiana” Jacka Kurskiego: Panowie! Policzmy głosy! 

Nie ma więc obaw. Minister Ziobro może spokojnie i bez żadnych obaw, powiększać budżet Funduszu Sprawiedliwości. Swojego Funduszu…


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl  

Lubię to! Skomentuj28 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka