fot. Paweł Kubacha
fot. Paweł Kubacha
Jan Filip Libicki Jan Filip Libicki
9805
BLOG

Wyborcza zapomniała o własnej publikacji o szpitalu w Pszczynie? Pytam Redakcję

Jan Filip Libicki Jan Filip Libicki Aborcja Obserwuj temat Obserwuj notkę 157

Na początek wypada podziękować Salonowi24 za dziennikarską rzetelność. Za to, że pojawił się na Salonie tekst, który przypomina artykuł Gazety Wyborczej o licznych nieprawidłowościach w szpitalu w Pszczynie z 2017 roku. O licznych nadużyciach i bałaganie. Z tekstem można się zapoznać tutaj: https://www.salon24.pl/u/nanofiber/1178921,szpital-w-pszczynie-i-amnezja-wsrod-dziennikarzy.

Piszę o tym, bo w poprzednim wpisie, pisząc o tragedii pani Izy z tego miasta, mówiłem, że zanim będziemy ferować wyroki, zanim stwierdzimy, że za ten dramat winna jest eliminacja przesłanki eugenicznej z polskiego prawa, to musimy poznać fakty. Bo ten dramat mógł się wydarzyć z innych powodów. I artykuł Gazety Wyborczej 2017 może być tego dowodem. Nie musi, ale może: https://www.salon24.pl/u/jflibicki/1178174,po-tragedii-w-pszczynie.

Dlaczego więc redakcja Gazety Wyborczej o tym artykule milczy? Czy o tym artykule zapomniała? Czy też może jest tak, że ten artykuł nie pasuje pod - z góry określoną - tezę i przeszkadza w wysłaniu jasnego komunikatu, na podstawie którego na ulicę wychodzą tłumy ludzi, domagające się przywrócenia w polskim prawie przesłanki eugenicznej do aborcji? 

Krótko mówiąc czy jest tak, że Gazeta Wyborcza zapomniała o własnym artykule, bo idzie on w poprzek pewnemu stanowi społecznemu, który jest zgodne z poglądami większości jej dziennikarzy? 

Oczekiwałbym stanowiska Gazety Wyborczej w tej sprawie. Bo tutaj chodzi o rzetelność. O rzetelność jaką wykazała się redakcja Salonu24. Czy to stanowisko będzie, czy go nie będzie? Bo może jest tak, że do własnych przekonań, pomijamy fakty na które kiedyś sami zwracaliśmy uwagę? 

No to jak jest, Szanowna Redakcjo Gazety Wyborczej?

Oczywiście. Jeśli jest tak, żeście w dyskusji ostatnich dni na ten artykuł wskazali, to zwracam honor. Ale ja tego nie zauważyłem…


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl  

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo