52 obserwujących
2078 notek
2851k odsłon
  596   0

W Nowym Roku. Czy Sylwester Marzeń wygra z rachunkami za gaz?

Fot. Paweł Kubacha
Fot. Paweł Kubacha

Rozpoczął się Nowy Rok 2022. Moim zdaniem rok dla obozu władzy kluczowy. I myślę tak szczególnie na przykładzie Sylwestra Marzeń w TVP. 

Bo to co się na nim odbywało, to było bardzo nachalne pudrowanie rzeczywistości. A przodowały w tym wiadomości TVP. Tak nachalnej reklamy Sylwestra Marzeń - w tym bądź co bądź programie informacyjnym - dawno nie widziałem. To było oderwanie od rzeczywistości rodem z PRL. 

I rodzi się pytanie czy to oderwanie od rzeczywistości może w umysłach – nawet elektoratu PiS – wygrać z rachunkami za gaz i z zapisami Polskiego Ładu, który karze pracujących, a nagradza nie pracujących? 

Otóż właśnie doświadczenie PRL – bardzo tu przydatne, bo proces nachalnej propagandy osiąga już powoli skalę tamtej – pokazuje, że jest pewna granica. Że nie da się zapudrować rzeczywistości. Że krótko mówiąc Sylwester Marzeń i nie wygra z rachunkami za gaz. Jesteśmy właśnie na tej granicy. Moim zdaniem, choćby nie wiem co robił Jacek Kurski w 2022 roku będzie poważna zmiana na scenie politycznej. 

Szczęśliwego Nowego Roku!


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl   


Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka