52 obserwujących
2077 notek
2850k odsłon
  1113   2

Dlaczego nasz ambasador w Pradze powiedział to, co powiedział?

Fot. Paweł Kubacha
Fot. Paweł Kubacha

Premier Morawiecki zabrał się właśnie za odwoływanie naszego ambasadora w Pradze, Mirosława Jasińskiego. Powodem jest wywiad udzielony niemieckiej stacji radiowej, w którym ambasador powiedział między innymi: 

„to był brak empatii, brak zrozumienia i brak chęci podjęcia dialogu – i to w pierwszym rzędzie z polskiej strony". "W końcu podobne rzeczy zdarzały się i w Bełchatowie czy Koninie i nikt tam z tego nie robił afery" (https://www.salon24.pl/newsroom/1195463,premier-podjal-decyzje-w-sprawie-polskiego-ambasadora-czekaja-go-konsekwencje). Dodał jeszcze coś o tym, że sprawę można było załatwić na poziomie dyrektorów technicznych kopalni. Dlaczego ambasador Jasiński powiedział to, co powiedział? 

Pierwszą przyczyną może być to, że jest po prostu człowiekiem prawdomównym. I że jeśli fakty i rzeczywistość wprost biją po oczach, to nie wypada tego ignorować. 

Druga przyczyna może być taka, że uznaje, iż obecny rząd jest już tak słaby, że nie wiąże z nim swojej przyszłej kariery dyplomatycznej. To oczywiście nie wyklucza przesłanki pierwszej. Jeśli przesłanka druga jest prawdziwa, to czekam teraz na kolejne wypowiedzi naszych przedstawicieli w innych krajach świata. Patrząc na rządzących, poruszających się na dyplomatycznej scenie niczym przysłowiowy słoń w składzie porcelany, wszyscy chętni do tego nasi dyplomaci z pewnością będą mieli sporo rewelacji do przekazania, podobnych do tych, jakie przekazuje nam Jego Ekscelencja Mirosław Jasiński. Będzie się działo… 

A swoją drogą, tak na marginesie, to warto by sprawdzić, kim są ci dyrektorzy techniczni kopalni, którzy powinni to załatwić, a tego nie załatwili. Oraz kto i kiedy ich na te stanowiska wsadził. Który minister – albo jeszcze lepiej – który poseł. Twitterowa aktywność w sprawie ambasadorskiej dymisji europosłanki Zalewskiej może to nie być przypadkowa… wszak – jak wiemy z maili Michała Dworczyka – cieszy się ona z każdej jego porażki. Także personalnej.


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl   

Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka