52 obserwujących
2069 notek
2838k odsłon
  1113   2

Polska PiS. Silne państwo jak cholera, Egon…

PAP/Radek Pietruszka
PAP/Radek Pietruszka

 Od 6 lat budujemy silne państwo. I to naturalne, że jak przez 6 lat coś się wzmacnia, to jest coraz silniejsze. I dowody tej wzrastającej siły polskiego państwa życie przynosi nam każdego dnia. 

W momencie największego od 30 lat zagrożenia wojną w naszej części Europy, polskie wojsko traci wszystkie dane o swoim uzbrojeniu i wyposażeniu. Kto je wykradł? Nie wiadomo. Wiadomo, że możemy się z nimi zapoznać wszyscy. Tak jak z mailami szefa kancelarii premiera. Silne państwo właśnie ulega kilku posłom, przeciwnikom szczepień. I właśnie z powodu tej siły, do dymisji podaje się zdecydowana większość członków rady medycznej przy premierze, którzy mają mu doradzać jak walczyć z szalejącą w Polsce epidemią. 

Silne państwo zmienia też zasady opodatkowania obywateli, na których miała zyskać większość z nich. Do tej pory mówiłem, że nie spotkałem nikogo, kto by na tych zmianach zyskał. Muszę się poprawić. Wczoraj zadzwonił do mnie zwolennik PiS z Jeleniej Góry. Jego żona zyskała.180 zł. Zyskała na bałaganie, z powodu którego i nikt nie wie, jakie podatki w tym roku zapłaci. Silne państwo próbowało w trakcie epidemii zorganizować wybory kopertowe, w sytuacji, w której było wiadomo, że są one nie do przeprowadzenia. 

Silne państwo – oskarżając byłego wicepremiera Waldemara Pawlaka niemal o zdradę – wypowiedziało umowę gazową z Rosjanami, która pozwalała kupować nam gaz za średnie, gwarantowane ceny. Wyższe, od chwilowych, w momencie rozwiązywania umowy, cen na wolnym rynku. Dziś Polacy płacą rachunki za gaz o kilkaset procent wyższe, tylko jakoś o zdradzie Waldemara Pawlaka zaczęto mniej mówić. 

Silne państwo, od 6 lat, próbuje zbadać katastrofę smoleńską i narazie, żadnego raportu, poza raportem komisji powołanej przez Donalda Tuska nie mamy. No ale tamten raport był kłamliwy, tak jak ceny za gaz, wynegocjowane przez Pawlaka były zawyżone i zdradzieckie.  

I można by tak mnożyć. Bo życie codziennie dostarcza nam dowodów naszej siły. By zacytować pewną duńską komedię Mamy silne państwo. Silne jak cholera, Egon…

To państwo od 6 lat, wraz ze swoimi urzędnikami, jest po prostu znanym nam wszystkim z komedii Gangiem Olsena. 

Tyle że to niestety to nie jest komedia. To jest nasza smutna rzeczywistość…


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl   


Lubię to! Skomentuj69 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale