Blog
Plusy i Minusy Jana Filipa Libickiego
Jan Filip Libicki
Jan Filip Libicki historyk lat 47 Senator RP
30 obserwujących 1692 notki 2179623 odsłony
Jan Filip Libicki, 4 lipca 2018 r.

Aborcja eugeniczna. Poseł Matusiak z PiSu będzie eurodeputowanym?

311 3 0 A A A
fot. P. Beym
fot. P. Beym

Jadwiga Wiśniewska, zostawszy szefową podkomisji, tak skutecznie paraliżowała jej pracę, że została faworytą prezesa, a w konsekwencji 4 lata temu europosłanka.

Dzisiaj na stronach Katolickiej Agencji Informacyjnej ukazał się wywiad z posłem PISu, Grzegorzem Matusiakiem, który w poniedziałek został przewodniczącym podkomisji do spraw rozpatrywania projektu o zakazie aborcji eugenicznej Kai Godek. Poseł Matusiak mówił w tym wywiadzie, że prace nad projektem będą merytoryczne. A ja myślę sobie, że poseł Grzegorz Matusiak właśnie dostał los na loterii, który – jeśli będzie postępował zgodnie z planami kierownictwa PiS-u – zaprowadzi go wprost do europarlamentu. Dlaczego tak myślę?

Otóż przypomnę prace nad projektem wpisania ochrony życia do Konstytucji z 2007 roku Najpierw PiS, ustami prezesa, zagwarantował Markowi Jurkowi prowadzenie tych prac. Tak jak i teraz, powstała stosowne podkomisja, na której szefową ówczesny marszałek Sejmu wskazał swoją współpracownicę, posłankę Lucynę Wiśniewską. Tak się jednak jakoś dziwnie stało, że ówczesny szef klubu PiS-u, świętej pamięci Przemysław Gosiewski pomylił Wiśniewskie. I zamiast Lucyny szefową podkomisji zrobił Jadwigę Wiśniewską. Ta pomyłka to nie żaden wymysł. Tak to właśnie świętej pamięci Przemysław Gosiewski tłumaczył. Że pomylił Wiśniewskie właśnie.

Jadwiga Wiśniewska, zostawszy szefową podkomisji, tak skutecznie paraliżowała jej pracę, że została faworytą prezesa, a w konsekwencji 4 lata temu europosłanka.

Myślę więc że tym razem zapewne będzie podobnie. Że poseł Matusiak był starannie selekcjonowany, by zapewnić odpowiednie i merytoryczne prowadzenie tych prac, tzn. takie, które spowodują że po prostu nie zakończą się one w tej kadencji.

Jeśli Pan poseł Matusiak tak właśnie zrobi – a moim zdaniem po to został wybrany– to zarysowały się przed nim naprawdę świetlane perspektywy. Wcale by się nie zdziwił, gdyby poseł Grzegorz Matusiak już witał się ze swoim euro mandatem...

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

www.facebook.com/flibicki

.


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @COŚ WYMYŚLĘ Tak.... :-)
  • @Sowiniec coś Pan pisał o alfonsie i znikło? czyżby brak odwagi... :-) cóż środowisko...
  • @autor Bardzo dziękuję za życzenia i serdecznie pozdrawiam! Również sukcesów życzę... :-)

Tematy w dziale Polityka