37 obserwujących
1818 notek
2416k odsłon
996 odsłon

Czy premier Morawiecki walczy o życie?

fot. P. Beym
fot. P. Beym
Wykop Skomentuj22

Mateusz Morawiecki, ma zdawać sobie sprawę, że jeśli Koalicja Europejska wygra wybory do Parlamentu Europejskiego, to jego los jest przesądzony. To Jarosław Kaczyński potraktuje to jak przysłowiowy zderzak. To będzie chciał, przez wymianę premiera i pokazanie nowej twarzy dodać PiSowi nowej energii.

Dzisiaj dzień dwóch konwencji. Platforma Obywatelska, na Radzie Krajowej, zatwierdziła swoich kandydatów na listach Koalicji Europejskiej. PiS – we Wrocławiu – z udziałem Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, pokazał swoich dolnośląskich kandydatów. Punktem wyjścia do mojej dzisiejszej notki jest jednak wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego z Wrocławia. Prezes PiS-u powiedział tam tak: to jest czas próby. Teraz jest czas najwyższego wysiłku.

Dobrze. Możemy powiedzieć, że to jest rutynowe mobilizowanie zwolenników. Pewnie po części tak. Ale zaintrygowała mnie pewna wiadomość, która dotarła dziś do mnie z obozu PiSu. Otóż dobrze poinformowane źródło mówi, że rzeczywiście jest to czas próby i najwyższego wysiłku, ale przede wszystkim nie dla PiSu, ale dla Mateusza Morawieckiego. Mateusz Morawiecki, ma zdawać sobie sprawę, że jeśli Koalicja Europejska wygra wybory do Parlamentu Europejskiego, to jego los jest przesądzony. To Jarosław Kaczyński potraktuje to jak przysłowiowy zderzak. To będzie chciał, przez wymianę premiera i pokazanie nowej twarzy dodać PiSowi nowej energii. Dlatego Mateusz Morawiecki – jako premier - ma w europejskiej kampanii wyborczej dosłownie walczyć o życie. Podobno prezes PiS-u nie wierzy już w ani w samochody elektryczne, ani we wszystkie inne banialuki i opowieści o modernizacji Polski.

Albo w tej kampanii Mateusz Morawiecki się sprawdzi i będzie zwycięstwo, albo pójdzie w odstawkę.

Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl

www.facebook.com/flibicki


Wykop Skomentuj22
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka