5 obserwujących
559 notek
142k odsłony
115 odsłon

Patryk byle Jaki.

Wykop Skomentuj2

Morawiecki dał przykład i Jaki też zaistnieć zechciał. Jak taki pilny uczeń poszedł w ślady swojego przełożonego i osiągnął dno moralne. Morawiecki o kolaboracji z hitleryzmem. Jaki z Wermachtem. Obydwoje są siebie godni. Wyjątkowość całej tej podłej sprawy, czy w wykonaniu premiera przypadkowego, czy człowieka, który jest porażką wyborcza, ukazuje w jakiej pogardzie ma obywateli kaczyzm. I jeśli ktoś miał jeszcze złudzenia co do intencji, że władza ma ludzką twarzą, to teraz widać, że kurtyna całkowicie opadła, pokazując swoją brutalność. 

Nazywając Polaków żołnierzami Wermachtu, Jaki wiedział co dokładnie mówi. Jego pełna świadomość dyskwalifikuje go już nie jako polityka, lecz przede wszystkim zatracił wartość ludzką, Polską. Jego barbarzyństwo nabrało cech wykluczenia społecznego i wykazania czegoś co w cywilizacji europejskiej i nie tylko nie ma miejsca. Nigdy nigdzie, w żadnym państwie na świecie, polityk nie nazwał swoich rodaków ludźmi z Wermachtu. Nawet najgorsi wrogowie polityczni nie używali takich porównań. 

Jaki nazywając swoich rodaków ludźmi Hitlera, przekroczył rubikon upodlenia i chamstwa. Polska tak zniszczona przez Wermacht, tak bardzo przez tych ludzi upodlona, staję się w obecnych czasach polskich synonimem czegoś najgorszego, najbardziej brutalnego, wręcz morderczego. Język hitlerowski zostaje użyty dla partykularnych i krótkotrwałych korzyści politycznych. Jaki wiedział, że jego porównanie mocno zaboli. Wiedział, że tylko w ten sposób zniszczy dobre imię ludzi, którzy walczą o swoją codzienną godność. I jego tłumaczenie, że cos nie tak, że nie tak lub źle to zostało odebrane, dyskwalifikuje go podwójnie. Czyli słowa porównujące Polaków do zbrodniarzy Wermachtu, hitlerowskich żołnierzy, to tylko w jego ocenie słowa.

Jaki stał się barbarzyńcą politycznym. Zhańbił pamięć milionów ofiar zabitych przez żołnierzy Hitlera. Współodpowiedzialni za barbarzyństwo Jakiego, są ci wszyscy, którzy nawet nie powiedzieli małego słowa potępienia. Wręcz umocnili się w jego przekonaniu. Współodpowiedzialni będą też ci, którzy na niego zagłosują. Tylko barbarzyńcy głosują na barbarzyńców.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka