5 obserwujących
632 notki
153k odsłony
104 odsłony

Duda wygładza zmarszczki nienawiści.

Wykop Skomentuj2

Duda kampanię prezydencką rozpoczął już dawno. Praktycznie zawsze ją prowadził. Kampania raz był ukierunkowana do twardego elektoratu, następnie skierowana do Kaczyńskiego, czasami był to kościół. Wiecznie musiał coś komuś udowodnić, jak bardzo jest istotnym prezydentem o wielkiej niezależności. Oczywiście w jego mniemaniu. Jego czteroletnie starania wyglądały jak wieczna, nieskończona kampania wyborcza.

Wystąpienie ostatnie w sejmie i w senacie pokazało też co innego. Zaczął wygładzać swoje zmarszczki nienawiści, obłudy i kłamstwa. Jego bogobojne pełne pokoju przemowy, mają wygładzić wizerunek i pokazać ludziom, jaki z niego jest polityk ponad podziałami. Oczywiście nie omieszkał się pochwalić swoimi sukcesami, a raczej przywłaszczył sobie trochę splendoru od PiS. Taki z niego dobry człowiek wypływał, gdy przemawiał do posłów i senatorów. Aż się chciał go przytulić i zapłakać w jego mankiet. Obłuda i żenada tylko z tego wyszła.

Duda jest i jeśli będzie prezydentem z przypadku. Wyskoczył Kaczyńskiemu z kapelusza. Nie chcąc sam a raczej nie mogąc wystartować wyborach, wybrał człowieka o bylejakości i osobowości. Wiecznie gdzieś był,od kogoś uzależniony i wykorzystywany do zadań pomniejszej wagi. Taki człowiek był prezesowi potrzebny. Wiedział, że smycz na której będzie przywiązany, pozwoli na lekceważenie Dudy. Wszystkim się kiedyś wydawało, że raz lub dwa wyrwał się na niezależność, lecz tak naprawdę była to typowa ustawka. Pokazanie niby niezależności. Taki polityczny ocieplający wizerunek.

Duda rozpoczął nowy rozdział wyborczy. Teraz będzie się pokazywał jako człowiek ponad podziałami. Bogobojnym słowem będzie chciał dotrzeć do tych co mają w pamięci jego łamanie konstytucji. Amnestię Kamińskiego, nocne podpisywanie uchwał. Teraz zacznie wygłaszać swoje pseudo sukcesy. Jak i co zrobił. Na pewno głównym przesłaniem będzie zniesienie wiz, do kraju który nas sobie uzależnił. Gdzie nawet jemu zabrakło biurka do podpisania jakiegoś papierka. Został rzucony na kolana przed człowiekiem niegodnym zaufania. Teraz będzie głosił jaki to wielki sukces odniósł.

Dzisiaj mamy czas wygładzania przez Dudę swojego wizerunku. Jego zmarszczki nienawiści, obłudy i kłamstwa, zastąpi twarzą europejczyka i światowca. Człowieka dla którego ważna jest sprawiedliwość, niezależność sądów i prokuratury. Naiwni może i dadzą się na taką metamorfozę nabrać, fałszywą i oszukańczą, przykrytą pudrem, który po wyborach opadnie. Duda w swoich przekazach jest niewiarygodny, wręcz śmieszny. Jego postawa przez całą kadencję nie zasługuję na reelekcje. Jest prezydentem wstydu i zażenowania. Brak mu nie tylko charyzmy i kręgosłupa, on jest tylko jednym z wielu elementów układanki Kaczyńskiego.


Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka